mobili versija | standartinė versija
main-image

„Šeimų knygų Kalėdos bibliotekoje“

        Vėlyvą gruodžio 28 d. rytmetį į Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filialo organizuojamą renginį „Šeimų knygų Kalėdos bibliotekoje“ rinkosi gausus būrys didelių ir mažų skaitytojų. Šventiškai dekoruota biblioteka, tyliai grojanti muzika, jau savaime nuteikė jaukiam ir šeimyniškam pasibuvimui. Pačių rankomis sukurtas Senis besmegenis, būrys netradicinių eglučių, langų dekoracijos tiesiog kvietė linksmai šventei.
           Šventę pradėjau eilėraščio posmeliu kaip nuostabu yra skaityti. Kodėl reikia vaikams skaityti pasakas, išvardinau net 10 priežasčių. Po to sekė vaikų skaitomi eilėraščiai. Įdomūs viktorinos klausimai, užduotys skatino gerai pasukti galvą ir pasitelkti visas savo šeimos (komandos) žinias bei knygas. Neapsieita ir be linksmų žaidimų. Vaikai vyniojo saldainius su kumštinėmis pirštinėmis, užrištomis akimis segė Seniui besmegeniu nosį. Ypač linksma buvo kurti eglutę ir Senį besmegenį iš tampomo ir tualetinio popieriaus ant gyvo modelio. Du berniukai jojo ant tariamo žirgo ir jiems be rankų aukštai pakabintą riestainį suvalgyti reikėjo. Visus pralinksmino šis žaidimas, o dar laukė Senelių gelbėjimo rungtis, mat seneliai buvo papuolę į balą.
        Knygų Kalėdų idėją priminė skaitomi eilėraščiai, Simono Daukanto pasakos sekamos mamyčių ir kvietimas padovanoti bibliotekai knygų. Mažos dovanėlės, saldumynai, nuoširdūs linkėjimai papildė šventišką nuotaiką. Šventės dalyviams linkėjau Naujais Metais būti kūrybingiems, sveikiems ir kuo dažniau lankytis bibliotekoje, nes 2016 – Bibliotekų Metai.

Nuotraukų galerija