mobili versija | standartinė versija
main-image

Vasaros skaitymai vaikams Kaukolikuose

Liepos 13 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filiale vyko vasaros skaitymai vaikams „Nuotykių tunelis“. Pirmuoju nuotykių susirinkusiems tapo gausus lietus, todėl spalvingą palapinę išskleidėme pastato fojė. Palapinė po stogu – juokinga ir smagu.

Susipažinę su užduotimis vaikai ir su jais atėję suaugusieji beregint įsijungė į įdomias veiklas. Atsakius į klausimą, įveikus tunelio labirintus, jų laukė dėlionė. Ugnė ir Sandra savo draugams buvo paruošusios užduotis. Jos nupiešė perskaitytų knygų iliustracijas, o vaikai turėjo atspėti iš kokios tai knygos. Vienus piešinius sekėsi atpažinti greitai, o prie kitų teko pasukti galveles ir paruoštus langelius po raidę atspėti ir užrašyti knygos ar kūrinio veikėjo pavadinimą. Kita jų užduotis – posmai iš eilėraščių. Vieni sugebėjo padeklamuoti toliau, kitiems sekėsi pasakyti pavadinimą, paspėlioti eilėraščio autorius. Išsekus užduotims, išsidalinus prizus vaikai klausėsi pasakos „Česnakų karavanas“ iš Maris Putniš knygos „Laukiniai pyragai“. Pasiklausius pasakos vieni patogiai įsitaisę piešė pasakos veikėjus, kiti skaitė sulindę į palapinę-tunelį. Vasara su knyga įpusėjo, kad nenutrūktų skaitymai visi dalyviai dovanų gavo po knygutę. Ir paskutinis šio vasariško pasibuvimo nuotykis, prisiminta, kad turėjo būti siurprizas – ledai. Jie kiek patirpo, bet vis tiek buvo skanūs.
Dėkoju visiems, nepabijojusiems lietingo oro ir atėjusiems į tokį netradicinį pasibuvimą su knyga. Projektas „Popieriniai knygutyčių labirintai“ tęsiasi. Jį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų galerija