mobili versija | standartinė versija
main-image

„Balta advento tyluma...“

          Adventas – rimties ir susikaupimo laikotarpis, prasidedantis keturios savaitės prieš Kalėdas. Lietuviai tikėjo, kad adventas – paslaptingas, mistiškas laikas, kurio metu į žmonių gyvenimą bando kištis dvasios.
        Gruodžio 10 d. 18 val. adventinis vakaras „Balta advento tyluma...“ įvyko Mosėdžio seniūnijos salėje. Jį pradėjo B. Gadeikienė (Skuodo kultūros centro Mosėdžio skyriaus vadovė). Vakaro metu skambėjo R. Skučaitės, R. Adomaitytės – Chabarinos eilės, skirtos susikaupimo, apmąstymų laikotarpiui. Jas skaitė skaitovės B. Gadeikienė, N. Jasienė, L. Sendrauskienė. Skambėjo Mosėdžio moterų vokalinio ansamblio „Volungėlė„ (vad. V. Pajarskienė) atliekamos dainos ir giesmės.
        Baigiantis vakarui , susirinkusiems buvo palinkėta, kad visų namai būtų pilni skalsos ir santarvės, laimės ir pakantumo, o širdys – meilės, džiaugsmo ir vilties. Kiekvienam išeinančiam padovanota po vieną iškarpytą, šventinę snaigę .

Zuzanos Bertašienės rankdarbių parodos „Laiko tėkmėje“ pristatymas

        Kovo 1 – ą dieną 12 val. Mosėdžio seniūnijos salėje įvyko šviesaus atminimo mosėdiškės Zuzanos Bertašienės rankdarbių: siuvinių, karpinių, staltiesių ir kt. parodos pristatymas. Jį pradėjo vyresn. bibliotekininkė N. Vyniautienė V. Narušio žodžiais „Grožis lydi žmogų visą gyvenimą kaip būtinas dvasinis poreikis ne tik jausti savyje, bet ir jį kurti. Kada grožis žmoguje nesutelpa, jis išsiveržia į aplinką ir įsigyvena medžiagoje, kurią mes vadiname skulptūra, paveikslu, audiniu, kalba ir elgesiu, todėl nelaikykime viso to savyje ir dovanokime žmonėms“.
           Daug šiltų žodžių apie unikalią parodą pasakė seniūnas A. Zabitis, miestelio bendruomenės pirmininkė J. Laureckienė, Skuodo kultūros centro Mosėdžio skyriaus renginių organizatorė B. Gadeikienė, seniūnaitė G. Vaškienė. Ji šiai progai sukūrė net eilėraštį „Praeitis“, kurį tądien pirmą kartą viešai ir perskaitė. Prisiminimais apie Z. Bertašienę pasidalijo mosėdiškės I. Kataržienė ir mokytoja senjorė A. Rimkevičienė. Labai nuoširdžiai ir su didžiule meile apie mamą, jos nuostabius rankdarbius papasakojo Z. Bertašienės dukra V. Metrikienė ir žentas P. Metrikis.
        Po to, gausiai susirinkę mosėdiškiai buvo pakviesti pabendrauti prie kavos ir arbatos. Susirinkusieji turėjo puikią progą pamatyti Z. Bertašienės šeimos nuotraukų albumą. Visi išsiskirstė gerai nusiteikę, daug sužinoję ir pamatę, norintys dar ne kartą susitikti.

Popietė „Pusvalandis su pasakaite“

        Mosėdžio vaikų lopšelis – darželis dalyvauja iniciatyvoje „Visa Lietuva skaito vaikams“, todėl vasario 24 d. miestelio bibliotekoje įvyko popietė „Pusvalandis su pasakaite“. Jos metu įvairių pasakėlių priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikams (auklėtoja L. Bernotienė) paskaitė miestelio bendruomenės pirmininkė J. Laureckienė. Pasakaitę taip pat pasekė buvusi ilgametė darželio darbuotoja ir bibliotekos knygnešė J. Eidėjienė. Pabaigoje vaikučiai labai noriai žiūrinėjo vaikiškas knygutes.

Mosėdyje paminėta knygnešio diena

        Vasario 14 d. 13 val. seniūnijos salėje įvyko pamoka – popietė, skirta Knygnešio dienai paminėti. Joje dalyvavo Mosėdžio gimnazijos 4, 6, 7 klasių moksleiviai ir mokytojos. Pamoką pradėjo istorijos mokytoja Lina Sėlenienė. Ji trumpai papasakojo kodėl, kaip ir nuo kada pas mus Lietuvoje minima ši diena. Po to mokytojos pasakojimą inscenizavo 6 – 7 klasių moksleiviai. Apie Skuodo knygnešius papasakojo ir savo prisiminimais pasidalijo viešnia iš Skuodo Adelė Mosteikienė. Savo kūrybos eilėraštį, skirtą lietuviškai knygai ir lietuviškam raštui paskaitė gimnazijos bibliotekininkė Daiva Stonkuvienė. Baigiamąjį padėkos žodį pasakė miestelio vyresn. bibliotekininkė N.Vyniautienė.