mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygnešio diena kitaip

Kovo 15 d. rytą Mosėdžio gimnazijos 8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų A. Jonušienės, L. Sėlenienės, R. Staškuvienės ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialo vyresniosios bibliotekininkės N. Vyniautienės išvyko į pažintinę kelionę Kretingoje.

Pirmiausiai aplankėme sausio 14 d. skaitytojams ir lankytojams atidarytą Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką. Bibliotekos vyr. bibliotekininkė supažindino su medijų (interneto) centru, vaikų ir jaunimo erdvėmis, skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriais, papasakojo apie įdomiausius vykusius renginius ir artimiausiu metu vyksiančius susitikimus, užsiėmimus. Pabuvojom ir konferencijų salėje.
Taip pat aplankėme ir šalia bibliotekos esančią Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią. Tai – seniausia išlikusi bažnyčia Žemaitijoje, pastatyta 1617 m. Ji turi gotikos ir renesanso bruožų.
Paskutinis kelionės objektas – UAB Vakarų spaustuvė. Ji įkurta 2006 m. ir specializuojasi laikraštinėje spaudoje, naudodama aukštas spaudos plokščių gamybos technologijas. Šiuo metu spaustuvė spausdina ne tik Vakarų Lietuvos, bet ir kitų Lietuvos rajonų laikraščius. Spausdinama apie 20 pavadinimų laikraščių, reklaminius lankstinukus, plakatus, skrajutes, kalendorius, informacinio pobūdžio leidinius, foto knygas. Pradėjo spausdinti su Horizon Printing ir GOSS Community SSC spausdinimo įranga. 2010 m. pradėjo dirbti su skaitmenine Xerox 700 spausdinimo mašina. Spaustuvėje įdiegtas optinis tinklas. 2017 m. įrangos arsenalą papildė išskirtinė ruloninė Xeikon 6000 spausdinimo mašina. Komandoje – 18 darbuotojų. Apie spaustuvę, jos įrangą papasakojo spaustuvės vadovas V. Vitkauskas.

Nuotraukų galerija