mobili versija | standartinė versija
main-image

Akcijos „Lietuva skaito“ atgarsiai iš Mosėdžio

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kartu su Mosėdžio filialu gegužės 7 d. 11 val. parkelyje priešais Mosėdžio gimnaziją, šalia paminklo R. Granauskui „Skeltas riešutas“ organizavo vakarietiško stiliaus „Flashmobą“. Per 40 žmonių vienu metu skaitė ištrauką iš R. Granausko novelių knygos „Išvarytieji“.


Tai buvo akcija „Lietuva skaito“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Ši akcija Lietuvoje visuotinai organizuojama jau ketvirtą kartą, jos metu tautiečiai raginami atkreipti dėmesį į literatūros skaitymą. 2019 m. akcijos „Lietuva skaito“ šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą.
Skaitymuose dalyvavo Mosėdžio gimnazijos 6 ir 9 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Rasma Staškuviene, Laima Kaupiene, Lina Sėleniene bei gimnazijos bibliotekininke Daiva Stonkuviene. Į skaitymo akciją įsijungė ir Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė, Mosėdžio miestelio bendruomenės pirmininkė Jadvyga Laureckienė, seniūnijos darbuotoja Zita Deimontienė bei bibliotekininkai: Nijolė Vyniautienė, Birutė Sruogienė, Onutė Čeponienė, Edmundas Untulis ir kt. Viską fiksavo ir filmavo su dronu bibliotekos IT specialistas Giedrius Lekstutis ir bibliotekoje savanoriaujanti Hale Kaska, atvykusi net iš tolimosios Turkijos.
Skaitymų pradžioje Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnysis bibliotekininkas Edmundas Untulis supažindino visus su šios dienos atsiradimo istorija, akcijos sumanymu ir trumpai pristatė, kodėl pasirinkta skaityti būtent ištrauka iš R. Romualdo Granausko iš knygos „Išvarytieji“. Jo žodžiais, mosėdiškiams visiems – tiek jauniems, tiek brandiems, tiek garbaus amžiaus sulaukusiems yra garbės reikalas – perskaityti visas šio autoriaus knygas, nes jis šiame krašte augo, lankė mokyklą, dirbo joje mokytoju, o paskui daug rašė apie mylimą Mosėdį. Būtų gėda nežinoti savo kraštiečio kūrybos.
Visus akcijos dalyvius vienijo graži aplinka, skaitymo džiaugsmas ir kraštiečio, prozininko R. Granausko populiari kūryba, graibstoma bibliotekoje.


Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Nuotraukų galerija