mobili versija | standartinė versija
main-image

Laikas mus tarsi grūdus pasėjo

        Balandžio 23 d. 15-toji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“ prasidėjo skuodiškio poeto Stasio Jonausko kūrybos skaitymais. 16 val. į Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Nausėdų filialą susirinko būrelis skaitytojų, vaikų ir suaugusiųjų. Popietę „Laikas mus tarsi grūdus pasėjo“ pradėjo bibliotekininkė trumpai apžvelgdama skuodiškio poeto Stasio Jonausko gyvenimą, kūrybą, gautus apdovanojimus, premijas. Prie kavos-arbatos puodelio paskaitėme S.Jonausko eilėraščius. Gražiai S. Jonausko eiles skaitė buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Zakarauskienė.

Draugystė

        2015m. lapkričio 9 - 15dienomis buvo devynioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, tema „Draugystė“. Tai tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė. Į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Nausėdų filialą lapkričio 13 d. 15val. 30 min. atėjo 5 vaikai paskaityti balsu šiaurietiškos literatūros. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė primena mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Pirmiausia apžiūrėjome šiai progai skirta plakatą. Plakato autorė Sara Lundberg švedų dailininkė, knygų iliustruotoja, rašytoja. Skaitymams buvo parinktos tokios knygos, kaip Maria Parr „Vaflinė širdelė“, Marjun Syderbo Kjelnaes „Rašyk smėlyje“. Mes pasirinkome skaitymams Astridos Lindgren knygą „Ronja plėšiko duktė“. Apie dviejų plėšikų šeimų atžalų draugystę, nepaisančia suaugusiųjų draudimų, neapykantos vieni kitiems. Po skaitymų, pakalbėjome: ką reiškia būti geru draugu? kokių norėtume turėti draugų? kaip jaučiamės, kai neturime jų? Ar gali gerais draugais būti mergaitės ir berniukai? Ir ką galime nuveikti draugystės labui ir tam, kad niekas neliktų nuošaly? Priėjome išvados, kad draugystė – vienas svarbiausių tarpusavio santykių. Mažai kas gali mums suteikti didesnį saugumo jausmą nei žinojimas, kad turi gerą draugą. Gerą draugą turėti yra svarbu, bet ne ką svarbiau ir pačiam mokėti būti draugu. Draugystės esama įvairios: draugystė tarp bendraamžių ir skirtingų kartų, ir mūsų augintiniai yra geri draugai. Draugystė tiesia tiltus – tarp žmonių, tarp šalių. Po to vaikai piešė apie draugystę. Pasivaišinę saldumynais, išėjome į namus.

Geriausias draugas – knyga

        Gegužės 12 d. 16 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Nausėdų filiale įvyko tradicinis renginėlis vaikams „Geriausias draugas – knyga“. Popietė buvo skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Pradžioje papasakojau vaikams apie spaudos draudimo metus. Vaikai paskaitė eilėraščių apie knygą, papasakojo kokią įdomiausią knygą skaitė. Įdomiausia ir linksmiausia buvo užduotis, iš atskirų žodžių, surašytų ant lapelių, sudėti knygų pavadinimus ir autorius. Paskui buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis aktyviausi ir daugiausiai perskaitę skaitytojai. Palinkėta visiems nepamiršti knygos ir toliau būti aktyviais bibliotekos lankytojais.  

Saugumas virtualioje aplinkoje Nausėduose

        Lapkričio 24 d. 16 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Nausėdų filiale įvyko mokymai bibliotekos vartotojams „Saugumas virtualioje aplinkoje“. Renginyje dalyvavo penki moksleiviai. Moksleiviai buvo supažindinti ne tik su interneto teikiama nauda, bet ir jame esančiomis grėsmėmis, apie saugumą internete. Kad į socialinius tinklus negalima dėti savo asmeninių nuotraukų, neatskleisti savo asmens duomenų, nes gali būti matomi visiems. Tuo gali pasinaudoti piktavaliai. Todėl reikia gerai apmastyti ką rašom ir ką rodom virtualioje erdvėje. Pažiūrėjome filmukus apie įvairias grėsmes internete. Susirinkusieji buvo supažindinti su svetaine www.draugiškasinternetas.lt., kurioje yra informacijos saugaus interneto klausimais.