mobili versija | standartinė versija
main-image

Prano Mašioto skaitymai Nausėduose

        Balandžio 23 d. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo Prano Mašioto skaitymais „Kad greičiau augčiau“ skirta Pr. Mašioto 150 – osioms gimimo metinėms paminėti. 16 valandą į Nausėdų biblioteką, susirinko būrelis vaikų. Pirmiausia apžiūrėjome parodą, kurioje parodytos visos bibliotekoje esančios Pr. Mašioto parašytos ir verstos iš kitų kalbų knygos. Trumpai apžvelgėme Prano Mašioto gyvenimą ir kūrybą. Rašytojas, būdamas nepaprastai darbštus žmogus, mokėdamas taupyti kiekvieną savo gyvenimo minutę, parašė daug knygų, kaip mokytojas, nuveikė didelius darbus liaudies švietimo srityje. Paskui skaitėme jo kūrinius iš knygelių „Senelio pasakos“, „Mokslo pasakos“, „Dėde, papasakok ...“. Pr. Mašioto knygos taurina širdį, lavina protą, duoda įdomių žinių apie augalų ir gyvūnų gyvenimą, artimus ir tolimus kraštus, apie išradimus.

Popietė „Pusvalandis su mįslę“

        Spalio 25 dieną Nausėdų bibliotekoje vyko popietė „Pusvalandis su mįslę“. Vaikai parvykę iš mokyklos, užbėgo į biblioteką, nešini iš anksto po keletą atrastų mįslių, skirtų rudens derliui. Minė mįsles vieni kitiems apie vaisius ir daržoves ir kitas rudens gėrybes. Vieniems jas įminti sekėsi sunkiau, kitiems lengviau, pasitaikė ir vienodu mįslių. Buvo visiems linksma. Pusvalandis su mįslę pralėkė greitai. Pasivaišinę saldumynais, išsilakstė į namus.

Popietė „Iš duonos kvapo ir miškų giesmės kalba gimtoji lūposna įdėta“

        Gegužės 10 d. Nausėdų bibliotekoje įvyko popietė vaikams „Iš duonos kvapo ir miškų giesmės kalba gimtoji lūposna įdėta“ skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Pradžioje trumpai supažindinau apie lietuvių tautos kovas už laisvą spausdintą žodį, spaudos draudimo metus. Minėme mįsles apie knygą, raštą.
        Taip pat šiemet paskelbti tarmių metai, todėl paskaitėme žemaitiškai iš knygelių „So meilė tievėške“, „Koram žemaitiška“. Nors sunkiai ėjosi paskaityti, bet buvo įdomu.
        Paskui buvo apdovanoti skaitytojai, daugiausiai perskaitę knygų per metus. Popietės dalyviai buvo pavaišinti saldainiais.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

        Lapkričio 15 d. Nausėdų bibliotekoje, pirmą kartą įvyko 16-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tema „Žiema šiaurėje“. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus šalyse. Ši bibliotekų savaitė yra skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis.
        Kai atėjo vaikai, pirmiausiai apžiūrėjome danų menininko Esben Hanefelt Kristensen plakatą „Žiema Šiaurėje“. Šis kūrinys atspindi Šiaurės gamtos ir rūšių įvairovę. Per rakto skylutę matomas nuostabus šiaurietiškos žiemos kraštovaizdis. Detalių gausa menininkas siekia perteikti kultūrinį ir istorinį Šiaurės įvairialypumą žiemos peizaže. Juose galima įžvelgti ir personažus iš Šiaurės šalių bibliotekų savaitei parinktos literatūros. Ir mes plakate ieškojome knygų herojų.
        Paskaitėme balsu ištraukas iš knygų: Inga Borg „Žiema su Plupu“ ir Lana Hansen „Sila. Istorija apie klimato kaitą“. Dar paskaitėme ir K. Andersono pasaką „Sniego karalienė“.