mobili versija | standartinė versija
main-image

Į pavasarį – su gera nuotaika

2017 m. balandžio 7 d. 15 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Nausėdų filialo bibliotekininkė Virginija Vitkauskienė pakvietė į popietę „Į pavasarį – su eilėraščiu“. Šis renginys vyko bendruomenės salėje ir buvo skirtas Nausėdų kaimo bendruomenės nariams, o jame savo kūrybą pristatė rajono literatės Danguolė Pauliuvienė, Adelė Mosteikienė ir šių eilučių autorė Gražina Daukantienė.
 
Pirmojoje, lyriškojoje susitikimo dalyje ne tik bendrine kalba, bet ir gimtąja žemaičių tarme skambėjo minėtų moterų pavasariškos mintys ir posmai. Kadangi į susitikimą atėjo ir keletas jaunų žiūrovų, tai atsirado ir eilėraštukų, skirtų jiems. Kad vaikams skirta kūryba mažiesiems patiko, liudijo jų nuoširdžios šypsenos. O štai antroji popietės dalis buvo kur kas triukšmingesnė ir linksmesnė. Adelė Mosteikienė pasakojo eiliuotą istoriją, kaip „gaidys šunį pamokino“, Gražina Daukantienė perskaitė nuotaikingus kitų autorių – skuodiškio Prano Žvinklio (Augenijaus Zabičio) ir Napoelono Reimonto iš Barstyčių seniūnijos Laumių kaimo, eilėraščius. Po to, netikėtai salėje pradėjus sukiotis šmaikščiosioms Palergonijai ir Agnietei (Danguolei Pauliuvienei ir Adelijai Riepšienei) iš Šatraminių kaimo, žiūrovu šypsenos netruko pavirsti į juoką. Jumoristėms besidalinant savo gyvenimo nutikimais, džiaugsmais ir rūpesčiais, prabėgo beveik pusvalandis, o iš jų nuotykių kvatojo ir dideli, ir maži žiūrovai. Adelija ir Danguolė priklauso Lietuvos humoro sambūriui „Juokis“ bei yra pasivadinusios humoro grupe „Kvietkas“, o su savo programa Nausėdų kaime svečiavosi pirmą kartą. Pasidžiaugdama nedidelio kaimelio žmonių nuoširdumu ir linkėdama visiems šviesių artėjančių didžiųjų pavasario švenčių, popietę užbaigė šių eilučių autorė. Renginio dalyviams dėkojo ir bibliotekininkė Virginija.
 Štai taip saulėtą balandžio dieną, mintimis, eilėmis, šypsenomis keliolika Nausėdų kaimo gyventojų „palydėjome“ į pavasarį. Iš jų veidų, aplodismentų, padėkos žodžių bei į renginį atsineštų saldžių, savo rankomis gamintų dovanėlių, skirtų programos dalyvėms, supratome – čia gyvena šilti ir nuoširdūs žmonės. Ačiū Jums, radusiems laiko mums ir tuo pačiu sau. Juk kartais pravartu ir į savo kasdienybę įsileisti nekasdienes mintis, eiles, nuotaiką.
Bibliotekininkė, literatė Gražina Daukantienė

Nuotraukų galerija