mobili versija | standartinė versija
main-image

Šventės šiaurės šalyse

2019 m. lapkričio 15 d. būrelis moksleivių susirinko į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filialo Nausėdų knygų išdavimo punktą. Bibliotekininkė pakvietė vaikus į popietę – garsinius skaitymus „Šventės Šiaurės šalyse“.

Šiemet lapkričio 11 – 17 dienomis prasidėjo 22 – oji Baltijos šalyse Šiaurės šalių bibliotekų savaitė puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Šiais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais. Įvairiapusis švenčių veidas. Šventės yra socialūs susibūrimai, nutraukiantys kasdienybės ritmą. Jie gali būti iškilmingi, smagūs, turiningi arba nuobodūs, atviri visiems arba uždari. Šventė gali suktis aplink vieną žmogų (pvz. gimtadienis) arba kolektyvą (pvz. kaimo šventė). Šventės yra žmogui svarbūs įvykiai, struktūruojantys ir atnaujinantys gyvenimą: jie pasikartoja nustatytais intervalais arba pažymi iškilų įvykį. Dėl to šventės yra svarbios ir dažnai aprašomos literatūroje. Kam nepatiktų skaityti apie puikiai aprašytą šventinį patiekalą ar nuostabiai papuoštą šventės erdvę, šventinę nuotaiką, kupiną vilčių ir lūkesčių! Šių metų skaitymams siūlomos knygos atspindi temą „Šventės Šiaurės šalyse“ ir kviečia klausytojus įsitraukti į literatūrines šventes per rašytinio žodžio magiją.
Mes skaitėme ištrauką „Pepė švenčia gimtadienį“ iš knygos Astrida Lindgren „Pepė Ilgakojinė“. Pepė Ilgakojinė yra spalvinga ir maištinga mergaitė, sau susikurianti gyvenimą, kuriame viskas turi būti pramuštgalviška ir smagu.
Šių metų plakato autorius – vaikų rašytojas ir dailininkas Bárðuras Óskarssonas (Farerų salos). 2018-aisiais už paveikslėlių knygą „Medis“, kurią pats parašė ir iliustravo, Bárðurui Óskarssonui buvo skirta Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premija. „Šių metų plakatas yra paprasta temos „Šventės Šiaurės šalyse“ iliustracija, bet dabar, kai Danija, Norvegija ir Švedija taip pat švenčia jubiliejinius metus, trims šalims pasveikinti į figūrų rankas dar įdėtos ir trys vėliavos... Kas irgi tai paverčia tam tikra švente“ – taip savo kūrinį pristato pats autorius.
Tuo pačiu įvyko vaikų skaitymo lenktynių ,,Kas daugiau knygutyčių“ apibendrinimas. Skaitymo lenktynės vyko nuo balandžio 1d. iki rugsėjo 15d. Už daugiausiai perskaitytų knygų dovanėlę gavo Evelina B. Bibliotekininkė kvietė vaikus ir toliau draugauti su knyga.

Nuotraukų galerija