mobili versija | standartinė versija
main-image

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

        Lapkričio 15 d. Nausėdų bibliotekoje, pirmą kartą įvyko 16-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tema „Žiema šiaurėje“. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus šalyse. Ši bibliotekų savaitė yra skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis.
        Kai atėjo vaikai, pirmiausiai apžiūrėjome danų menininko Esben Hanefelt Kristensen plakatą „Žiema Šiaurėje“. Šis kūrinys atspindi Šiaurės gamtos ir rūšių įvairovę. Per rakto skylutę matomas nuostabus šiaurietiškos žiemos kraštovaizdis. Detalių gausa menininkas siekia perteikti kultūrinį ir istorinį Šiaurės įvairialypumą žiemos peizaže. Juose galima įžvelgti ir personažus iš Šiaurės šalių bibliotekų savaitei parinktos literatūros. Ir mes plakate ieškojome knygų herojų.
        Paskaitėme balsu ištraukas iš knygų: Inga Borg „Žiema su Plupu“ ir Lana Hansen „Sila. Istorija apie klimato kaitą“. Dar paskaitėme ir K. Andersono pasaką „Sniego karalienė“.