mobili versija | standartinė versija
main-image

„Troliai Šiaurėje“

        2014m. lapkričio 10 dieną prasidėjo 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pavadinimų „Troliai Šiaurėje“. Į Nausėdų biblioteką lapkričio 14d. susirinko vaikai paskaityti balsu šiaurietiškos literatūros. Pirmiausia apžiūrėjome šiai progai skirta plakatą. Plakato autorius iliustratorius, rašytojas Anglijoje gimęs ir Islandijoje gyvenantis Brianas Pilkingtonas. Jam pavyko taikliai perteikti skaitymo balsu esmę ir tuo pačiu ją susieti su metų tema „Troliai Šiaurėje“. Paveiksle matome seną trolį, kuris ypač nuotaikingai perduoda skaitymo balsu tradiciją jaunajai kartai. Mažieji troliukai įdėmiai klausosi pasakojimo, o jų veidukai nušviesti šviesos, sklindančios iš stovinčios ant žemės šviesos šaltinio.
        Pagrindinis metų knygų pasirinkimas liudija apie platų suvokimą, kas yra trolis. Galėjai skaityti ištraukas iš „Monstrų kivirčas“, kuriame sutinkame kelis į trolius panašius triukšmadarius, kurie niekaip nesutaria, ką žais. Kita knyga Stefano Spjuto „Sallo“ yra viena naujausių šiuolaikinės Šiaurės šalių literatūros knygų apie trolius. Ten labai tikroviškai vaizduojama Šiaurės šalių, ypač švedų ir suomių, kultūra ir trolių mistika.
        O mes, prie žibintuvėlio šviesos, pasirinkome skaityti ištraukas iš knygos Tuvės Janson „Tėtis ir jūra“, kur muminukų šeima iškeliauja į jūrą, norėdami patirti naujų nuotykių. Po to vaikai piešė muminukus, trolius. Pasivaišinę saldumynais, išėjome į namus.