mobili versija | standartinė versija
main-image

„Knygos - tarsi akys, išmanymas, palaima“

        Notėnų bibliotekoje balandžio 28 dieną vyko popietė „Knygos - tarsi akys, išmanymas, palaima“. Į popietę rinkosi įvairaus amžiaus skaitytojai. Pabendravome, pasidalijome įspūdžiais apie perskaitytas knygas, padiskutavome apie knygų išmintį, skaitymo naudą. Gražių minčių apie knygas paskaitė moksleivis Rolandas. Atsiliepimus apie perskaitytas knygas išsakė Alma Vaitkienė. Aktyviausioms skaitytojoms senjorėms Jadvygai Žilinskienei ir Danutei Gedgaudienei įteikti padėkos raštai. Jas knygnešiai aplankė namuose. Padėkota ilgametei skaitytojai Almai Vaitkienei. Ji šioje bibliotekoje skaito nuo pirmos klasės. Palinkėta, kad knyga taptų visų suaugusių ir vaikų draugu.

„Būkim saugūs internete“

        Jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių yra minima Saugesnio interneto diena, siekiant skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Siekiant įsijungti į saugesnio interneto savaitę, vasario 10 dieną 11 valandą Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Notėnų filialo vyresn. bibliotekininkė Vilma Pocienė ir bibliotekininkė Dalia Šverienė pakvietė visus moksleivius į renginį – edukacinę valandėlę „Būkim saugūs internete“. Pradžioje buvo kalbama apie tai, kad internetas vis labiau įtakoja mūsų gyvenimo būdą, o technologijų pagalba žmonės turi didesnę galimybę susisiekti vieni su kitais ir bendrauti, sužinoti naujienas, ieškoti informacijos, žiūrėti filmus, klausytis muzikos ir dar daug kitko. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu“! Geresnis internetas daugelio gali būti suprantamas įvairiai, tačiau pagrindinis tikslas yra skatinti kurti pozityvų interneto turinį ir pašalinti žalingą. Darbuotojos paragino visus būti neabejingiems - prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo - mandagiai ir pagarbiai bendrauti internete, saugoti savo ir kitų internetinę reputaciją , ieškoti saugių informacijos dalinimosi būdų ir pan. Buvo akcentuota, kad padėti pašalinti žalingą interneto turinį gali visi– tereikia visuomet pranešti atsakingoms institucijoms, kai tik susiduriama su priekabiavimu internete, patyčiomis, netinkama informacija ir pan. Demonstruojant filmuką „Lietuvos saugesnio interneto pristatymas“, susirinkusieji buvo supažindinami su svetaine www.draugiškasinternetas.lt. Bibliotekininkė Vilma Pocienė pasakojo apie kompiuterių virusus ir pakvietė pasižiūrėti filmuką „Virusai: duomenų sugadinimas ir praradimas“. Vėliau buvo stebimi ir kiti trumpi filmukai apie grėsmes internete – patyčias, apgavystes: „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai“, „Elektroninės patyčios“, „Vaikų privatumas internete“, „Virtualios pažintys“. Susirinkusieji sužinojo kaip elgtis internete, kokią galima skelbti informaciją apie save, kaip atpažinti saugias svetaines, kur kreiptis dėl blogų komentarų, žalingo turinio internete. Paskui visi bandė pasitikrint savo žinias testu, kuris parodė, ar dalyviai moka būti saugūs internete. Džiugu, kad dauguma klausimų atsakyta teisingai! Pabaigoje visiems buvo išdalinti lankstinukai su svarbiausia informacija apie saugų internetą ir po atminimo dovanėlę bei palinkėta, bendraujant virtualioje erdvėje būti atidiems ir saugiems.

Tas paslaptingas pasakų pasaulis...

        Gruodžio 12 dieną, 12 val. į Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Notėnų filialą rinkosi pradinukai su mokytoja bei penktos klasės moksleiviai, į popietę, skirtą akcijai „Knygų Kalėdos“. Bibliotekininkė trumpai papasakojo apie akciją ir pristatė popietės temą, paaiškindama, kokios būna literatūrinės pasakos ir supažindindama su gražiausiomis lietuvių autorių pasakų knygutėmis. Paskui, į pagalbą atėjus penktokėms Skaistei Rimeikaitei ir Martynai Kazlauskytei buvo skaitomos P. Cvirkos, M. Sluckio, V. Landsbergio, K. Kasperavičiaus, V. Žilinskaitės pasakų ištraukas. Vėliau renginio dalyviams reikėjo atsakyti į įvairiausius klausimus. Sekėsi tiesiog puikiai - net mažiausieji iš susirinkusių žinojo ne vieną teisingą atsakymą. Vėliau bibliotekininkė ir mokytoja paragino visus kuo daugiau skaityti, tam rinktis ir pasakų knygeles, nes jos pamokančios, ugdančios vaizduotę. Baigiantis popietei visi buvo apdovanoti kukliomis dovanėlėmis ir pavaišinti saldumynais.

POPIETĖ, SKIRTA ALDONAI LIOBYTEI

        Kovo 2 dieną 12 val. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Notėnų filiale vyko popietė „Liobytės pasakų pasaulyje“, skirta rašytojos 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Aldona Liobytė buvo Lietuvos vaikų rašytoja, dramaturgė, vertėja, aktorė, tad šia popiete siekiama plačiau susipažinti su A. Liobytės kūrybą ir ją populiarinti vaikų tarpe. Pačios rašytojos kūrybinis palikimas nėra gausus, tačiau ji daug nusipelnė, grąžinant į kultūrą lietuvių liaudies pasakas ir kitą tautosaką – parengė ir stilizavo teminius lietuvių liaudies pasakų rinkinius „Šimto zuikių piemuo“, „Nė velnio nebijau“; parašė pasakų („Pasaka apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“); dramų („Kupriukas muzikantas“, „Meškos trobelė“, „Trys negražios karalaitės“, „Kuršiukas“, „Devyniabrolė“, „Aukso obuolys“); apsakymų vaikams („Tėveli, būk mažas). Popietėje dalyvavę Notėnų pagrindinės mokyklos 1-6 klasių mokiniai atidžiai klausėsi Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Notėnų filialo vyresniosios bibliotekininkės Vilmos Pocienės pasakojimo apie rašytojos kūrybą, biografiją, asmeninius bruožus, o Notėnų filialo bibliotekininkė Dalia Šverienė visus vaizdingai supažindino su vienu žinomiausią rašytojos kūrinėlio herojumi – kuršiuku. Rengino dalyviai žiūrėjo video įrašą „Kupriukas muzikantas“‚ patys skaitė ištraukas iš A. Liobytės apsakymų, dramų. Vėliau vaikai atsakinėjo į klausimus apie rašytoją ir jos kūrinių herojus, o geriausiai sekėsi Skaistei Rimeikaitei, Rolandui Bryliui, Martynai Kazlauskytei. Renginio pabaigoje visi piešė įvairių rašytojos kūrinių personažus, o labiausiai vaikams patiko kiškelis iš A. Liobytės pasakos „Devyniabrolės“. Už gražų skaitymą bei šiltą bendravimą popietės dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis ir saldainiais.