mobili versija | standartinė versija
main-image

Pr. Mašioto skaitymai

       Notėnų bibliotekoje balandžio 23 d. vyko Pr. Mašioto skaitymai. Juose dalyvavo penktokai ir lietuvių kalbos mokytoja Adelija Urbonaitė. Ji papasakojo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Bibliotekininkė apžvelgė parodą "Žodis Pranui Mašiotui", Vaikai skaitė ištraukas iš jo kūrybos.Labiausiai patiko Pr. Mašioto "Senelio pasakėlės". Kadangi tą dieną buvo Jurginės, tai Donata paskaitė "Jurgutis gano, Jurgutis skaito".

Popietė „Ir užaugo Knygų medis“ Notėnuose

        Rugsėjo 20 d. Notėnų bibliotekoje vyko popietė „Ir užaugo Knygų medis“. Auginę per vasarą knygų medžius atsinešė parodyti savo knygų derlių, pasidalyti įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Kiekvienas vaikas papasakojo kaip jam sekėsi skaityti, vardijo patikusius knygų herojus. Prisiminė posakį „Kas skaito tas auga“. Vaikai dalyvavo konkursėlyje „Atspėk knygą“, žaidėme žaidimus, vaišinomės saldumynais.

„Sveikas, gimtasis žodi!“

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūpose įdėta.

        Šiais J. Degutytės žodžiais pradėjome gegužės 7 d. popietę, skirtą spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Pakalbėjome apie sunkų spaudos atgavimo kelią, esančias tarmes. Vaikai paskaitė sukurtus ketureilius žemaitiškai. Laikas gyvena knygose, todėl vaikai atsakinėjo į klausimus, minė mįsles, lenktyniavo patarlių ir priežodžių konkursėlyje. Vaikai pritarė, kad visa tai sužinojo iš knygų. Aptarėme parodą „Sveikas, gimtasis žodi!“. Tebūna lietuviškas žodis laisvas, atsakingas ir gyvas.

Bibliografinė pamoka „Paklausk žodyno“

        Spalio 16 dieną Notėnų bibliotekoje 4-5 kl. mokiniams vyko bibliografinė pamoka „Paklausk žodyno“. Mokiniai buvo supažindinami su bibliotekoje esančiais žodynais, kaip jais esant reikalui pasinaudoti. Vaikai nesunkiai įveikė užduotis „Ieškokite ir rasite.“ Labiausiai susidomėjo su Lietuvių vardų kilmės žodynu ir Mokykliniu istorijos žodynu.