mobili versija | standartinė versija
main-image

Laikas ėjo kaip jam liepta ir nebuvo kaltas

        Balandžio 23 dieną 12 valandą, Skuodo viešosios bibliotekos Pašilės filiale vyko tradiciniai skaitymai skirti nacionalinei bibliotekų savaitei. Šiemet pasirinktas skaityti žymiausias mūsų rajono poetas, kraštietis - Stasys Jonauskas. Vyresnioji bibliotekininkė Rasa Paulauskienė popietės dalyvius supažindino su poeto biografija, bei pradėjo skaitymus eilėmis iš poezijos rinkinio „Širdis plaka delčią“. Vėliau skaitymus tęsė ir poezijos posmus skaitė Gitana Pocienė, Bronislava Valiukienė, Regina Grikštienė, Ona Godeliauskienė, Ramutė Staškuvienė, Rūta Repečkienė, Bronislava Mitkuvienė, Aušra Stirblienė bei Aušra Jonaitienė, kuri šiai popietei papuošė biblioteką nuostabiomis nertomis servetėlėmis.
        Nepastebimai prabėgo valanda su poezijos posmu lūpose, ir prie arbatos puodelio ne kartą nuskambėjusi frazė – „niekada nemaniau, kad S. Jonausko tokia graži poezija“, tik dar kartą įrodo, kad tokie skaitymai yra reikalingi ir galbūt paskatina vėl paimti poezijos tomelį į rankas....

Sugrįžki jaunyste......


        Vėlų spalio 16 dienos vakarą į Pašilės bendruomenės salę rinkosi senjorai, kur juos pakvietė Skuodo savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė Rasa Paulauskienė paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.
        Į renginį susirinkę senjorai turėjo progą pasigrožėti Pašilės bendruomenės moterų: Onos Godeliauskienės, Ramutės Staškuvienės, Bronislavos Valiukienės, Dalios Pocienės, Aušros Jonaitienės, Onos Mineikienės rankdarbiais, bei pasiklausyti svečių: Skuodo neįgaliųjų draugijos ansamblio „Krantų gėlė“ vadovaujamo Audronės Anužienės. Po koncerto senjorai neskubėjo namo, dar ilgai dalijosi prisiminimais apie jaunystės šėliojimus, dainavo smetoniškas dainas, kurių daugybę mokėjo šiemet aštuoniasdešimtmetį atšventusi Bernadeta Vaitkienė, o jai dainuoti visą vakarą padėjo anūkėlė Vigailė, kaip tikri jaunuoliai mielai pasidavė provokacijoms, bei žaidimams.
        Nors, kaip jaunystėje pirmųjų gaidžių sulaukti nepavyko, bet vakaras prabėgo labai greitai. Ir išsiskyrėme su mintimi, kad tai taps tradicija...

Pašilės kaimo parkelyje skraidė poezijos paukštė

Gegužės 29 dieną Pašilės kaimo parkelyje skraidė poezijos paukštė, kurią vietos bendruomenei padovanojo tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2015“. Tai be abejo ypatingas įvykis , nes išvysti „Poezijos pavasarį“ ne televizoriaus ekrane – tikrai daugeliui buvo pirmas kartas. Svečius į Pašilę atlydėjo ir renginį pradėjo Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Gražina Daukantienė. Šventėje savo kūrybą skaitė viešnia iš Gruzijos Mariam Ciklauri, vertėjas Arvydas Valionis, prozininkas Vidas Morkūnas bei grupei vadovavęs ir vertėjavęs Benediktas Januševičius. Klausyti poezijos netradicinėje aplinkoje, ošiant medžiams, šildant pavasarinei saulutei bei maloniai kvepiant alyvom, buvo tikra atgaiva ir neišlepintam renginių žiūrovui, ir tikram kultūros žmogui. Nepastebimai greitai prabėgo laikas, klausantis gruziniškos, latviškos ir lietuviškos poezijos.
Popietės pabaigoje Gražina Daukantienė padėkojo gausiai susirinkusiai publikai ir pajuokavo, kad pašiliškiai turės progą didžiuotis sudalyvavę ne bet kokiame festivalyje, bet tarptautiniame. O Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė Rasa Paulauskienė, kaip „šio parko šeimininkė“, padėkojo kūrėjams ne tik už padovanotas knygas“ Poezijos pavasaris 2014“, „Poezijos pavasaris 2015“, bet ir už žemaitiško krašto nedideliame kaimelyje įvairiomis kalbomis suskambėjusią kūrybą.

Svečiuose Skuodo atviras jaunimo centras

        Į Skuodo savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filialą, spalio 29 dieną dar gerokai prieš 14 valandą pradėjo rinktis jaunimas, kuris su nekantrumu laukė atvykstant atstovų iš Skuodo atviro jaunimo centro. Jaunųjų pašiliškių lūkesčiai pasiteisino su kaupu: atvyko pats direktorius Robertas su dviem žaviom damom. Jie atsivežė viktoriną su sunkiais klausimais ir linksmomis užduotimis. Žaidėjai pasiskirstė į tris komandas: „Čikitos“, „Pašilės lygumos“ ir „Pašilės arimai“. Kova vyko labai įtemptai, kam pritrūko žinių - atsilikimą galėjo kompensuoti atlikdami įvairiausias užduotis, nuo mįslių spėjimo iki patarlių pavaizdavimo, kamuoliukų mėtimo veidrodžio pagalba, smiginio ir krepšinio. Visų nuostabai nugalėjo „Čikitų“ komanda su kapitonu Deivydu, kuris tik pradėjo lankyti 1 klasę.
       Po žaidimo svečiai paprašė atsakyti į tris klausimus: patiko, rekomenduočiau, nepatiko. Labai malonu, kad vaikai beveik vienbalsiai atsakė, kad patiko ir tikrai rekomenduotų Skuodo atviram jaunimo centrui atvykti dar ne kartą.