mobili versija | standartinė versija
main-image

Pavasarinių puokščių parodą

        Prieš Velykas bendruomenės moterys paruošė pavasarinių puokščių parodą, kuri bibliotekoje veikė porą savaičių, džiugindama visus bibliotekos lankytojus. Balandžio 8 dieną visi puokščių autoriai rinkosi į Atvelykio popietę, kurios metu visi dalyviai buvo apdovanoti už įdėtą darbą ir parodytą išmonę. Pasidalinom margučių marginimo paslaptimis. Vyresnės bendruomenės moterys papasakojo, kaip Velykas švęsdavo ankščiau. Smagiai praleidusios popietę sutarėm, kad smagu yra savo išmonę parodyti, bei kažkokią idėją „pasiskolinti“ nuo kaimynės.

Viktorina jaunimui „Žodžių loto“

    Balandžio 26 dieną 15 valandą bibliotekon rinkosi ištikimieji „kompiuterių kankintojai“žinodami, kad penktadienis tikrai bus išskirtinis, nes „neveiks“ kompiuteriai. Pasiskirstę į „Bernų“ ir „Damų“ komandas pradėjome viktoriną. Dalyvių laukė nelengvos užduotys: kaip teisingai sudėlioti iš atskirų žodžių kūrinių pavadinimus ir dar rasti jiems autorius, pademonstruoti savo gebėjimus naudojantis „Dabartinės lietuvių kalbos žodynais“, bei įvairiomis enciklopedijomis. Nustebino vaikų kūrybingumas ieškant teisingų atsakymų, nors sulaukiau tikrai ne vieno prašymo leisti pasinaudoti internetu. Po sunkaus ir protą varginančio darbo nusprendėm, kad taškų skaičiuoti neverta juk damų skriausti nevalia, susėdom prie saldumynų stalo aptarti dienos įspūdžius, bei pasidžiaugti Gabrielės Jonušaitės grafikos darbeliais, neseniai grįžusiais iš dailės olimpiados. Smagiai praleidę penktadienio popietę sutarėm, kad pramogų kaime mums nieks nepasiūlys, teks kapstytis patiems, tai bandysim kurti kokį bibliotekos mylėtojų būrelį. Žiūrėsim kiek to entuziazmo užteks, bet rinktis pasižadėjo visi kiekvieną penktadienį. Aš lauksiu....

Prano Mašioto skaitymai Pašilės bibliotekoje

      Balandžio 23 dieną Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo Prano Mašioto skaitymais. Pašilės filiale apsilankė vaikų darželio vaikučiai. Kai kuriems tai buvo pirma pažintis su biblioteka, todėl bibliotekininkė papasakojo kokių gerų ir gražių knygučių čia yra ir kokių tik paslapčių jos nesaugo. Vaikams labai patiko pasakėlės apie žąsiukus ir žvirbliukus, bet labiausiai tai gailėjo gaidžiuko sulesusio pipirą. Pasakėles jiems skaitė ne tik bibliotekininkė, bet ir jų auklėtoja. Nors vaikučiams ilgai sėdėti ir klausyti pasakų ,nors ir labai gražių, greitai atsibosta, bet juk bibliotekoje visada yra kas veikti.

Pasakėlės „Kaip kurmis vestuves kėlė“ premjera

        Grupelė bibliotekos draugų besibaigiant mokslo metams užsiminė, kad norėtų kažkokios „prasmingesnės“ veiklos. Vedėjai pasiūlius statyti spektaklį arba dainuoti vaikai susidomėjo. Po „ilgo“ ir „skausmingo“ kūrybinio proceso birželio 13 dieną įvyko Pasakėlės „Kaip kurmis vestuves kėlė“ premjera. Kol dar aktorius kankina scenos baimė nutarėm pasikviesti kaimynus - vaikų darželio auklėtinius ir keletą mamų. Spektaklis pavyko, o aktoriai už sunkų darbą buvo apdovanoti gausiais plojimais bei saldumynais. Smagiai praleidę popietę nutarėm amato šio nepamesti ir vasarą turėti smagų pasibuvimą su draugais.