mobili versija | standartinė versija
main-image

„Vasara su knyga“ pabaigtuvės

         2016 m. rugpjūčio 31 dienos popietę Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filiale šurmuliavo būrelis vaikų, sergančių skaitymo virusu. Jie rinkosi į baigiamąjį skaitymų „Vasara su knyga“ renginį.
        Popietę pradėjusi Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė Rasa Paulauskienė pasidžiaugė šauniaisiais akcijos savanoriais, kurie kantriai ir su malonumu kiekvieną savaitę rinkosi į biblioteką skaityti garsiai, taip tobulindami savo skaitymo įgūdžius bei nugalėdami baimę auditorijai. Tradiciškai dar pasitreniravę skaityti žemaitiškus tekstus iš knygelės „Cīrulielis“, surengėme greitojo skaitymo olimpiadą, kurios nugalėtojais skirtingose amžiaus grupėse tapo: Akvilė, per minutę perskaičiusi 84 žodžius, Redas, perskaitęs 118 žodžių ir Eva, perskaičiusi 161 žodį. Vaikų pageidavimu bibliotekininkė buvo paruošusi linksmų užduočių, kurioms atlikti teko susiskirstyti komandomis. Nustebimo vaikų, kaip neskaitančios kartos atstovų žinios, žaidžiant žaidimą „Žodžių loto“. Dalyviams neiškilo keblumų sudėlioti kūrinių pavadinimus, priskiriant jiems ir autorių. Linksmiausia buvo stebėti žaidimą „Atspėk pasaką“, kur reikėjo žinoti ne tik išsirinktą pasaką, bet ir sugebėti ją pavaizduoti taip, kad komandos nariai atspėtų jos pavadinimą.
        Popietės pabaigoje nugalėtojai apdovanoti bei išrinktas šios vasaros skaitytojų skaitytojas, perskaitęs net 19 knygų. Linksmai pasibuvę jau skirstėmės namo, kai Domantas paklausė: „O galėsim ir per mokslo metus mes čia šitaip susirinkti?“. Tai teikia viltį, kad „Vasara su knyga“ virs į akciją „Metai su knyga“.

Nuotraukų galerija