mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Karoliukų šokis“

2017 metų balandžio 11 d. 13 val. šeimos iš Gėsalų ir Vižančių kaimų (Skuodo r.) bei Skuodo miesto rinkosi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filiale į edukacinį užsiėmimą „Karoliukų šokis“, kurį vedė dailiųjų tekstilės dirbinių gamintoja, nėrėja, mezgėja Daiva Viščiūnienė.
Tai trečiasis kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, edukacinis užsiėmimas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Tarp 23-jų užsiėmimo dalyvių buvo smagu išvysti mamas, kartu su savo atžalomis ieškančias bendrų laisvalaikio praleidimo būdų bei močiutes, perduodančias savo gebėjimus anūkėms.
Nėrimas karoliukais buvo labai populiarus IX amžiaus pradžioje tarp pasiturinčių damų, nes tada stikliniai karoliukai, naudojami rankdarbiams, buvo labai brangūs. Po kurio laiko šių rankdarbių ėmėsi ir neturtingos moterys: jos nerdavo pinigines, rankinukus ir kitas malonias smulkmenas. XX amžiaus pradžioje buvo mėgstamos nertos apyrankės, įvairūs kaklo papuošalai. Nors mada nuolat keičiasi, bet vėl grįžtama prie tų pačių rūšių rankdarbių, tik jie tampa vis įvairesni, sudėtingesni, naujoviškesni.
Pradėdama užsiėmimą, mokytoja Daiva pademonstravo savo sukurtus papuošalus. Jais susižavėjusios renginio dalyvės su nekantrumu ir didžiuliu užsidegimu ėmėsi tokio iš pažiūros nesudėtingo darbo, juolab, kad vąšeliu ne viena jau yra nunėrusi tuzinus servetėlių, tapkučių. Pirmoji užduotis – susiverti karoliukus ant siūlo, edukacinio užsiėmimo dalyvėms pavyko gana nesunkiai. O po to jau prasidėjo kruopštus ir atsakingas darbas, kurį atlikti nesisekė taip lengvai, tačiau noras puoštis savo pasigamintais papuošalais ir užsispyrimas, būdingas visiems, mėgstantiems rankdarbius, neleido nuleisti rankų. Pamažu, mokytojos Daivos Viščiūnienės pagalba, užsiėmimų dalyvių rankose pradėjo ryškėti karoliukų pynės, iš kurių ir gaminami nuostabūs, įmantriausių raštų papuošalai.
Šio edukacinio užsiėmimo metu įgytos teorinės ir praktinės žinios padės visoms, jame dalyvavusioms moterims įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus, atrasti naujas veiklas ir suteiks galimybę šioje srityje tobulinti savo įgūdžius.

Nuotraukų galerija