mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Pūkuotukai“

2017 metų spalio 18 dieną 14 valandą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filiale vyko vienuoliktas projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“ edukacinis užsiėmimas „Pūkuotukai“, kurio metu visi norintys galėjo išmėginti vilnos vėlimą sausuoju būdu. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.


 Užsiėmimus vedė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintoja, mezgėja Silvija Puškorienė. Sausas vėlimas tai vilnos apdorojimo technika, kurios metu ji suveliama specialiomis adatomis. Kai tokia adata įbedama į vilną, vilnos plaušeliai užsikabina už išsikišimų ir tempiami gilyn, kur painiojasi tarpusavyje. Tai leidžia sukurti tankius vientisus raštus ant veltinio arba trimačius daiktus – žaislus, papuošalus. Su mokytojos Silvijos pagalba užsiėmimų dalyvės sužinojo kaip pasigaminti žaislą, o ieškančios sudėtingesnių iššūkių galėjo susipažinti su paveikslo vėlimo paslaptimis. Užsiėmimo pabaigoje jau buvo galima grožėtis savo pasigamintais dirbiniais: boružėlėmis, kempiniukais, nedidukais paveikslėliais.
 Šis edukacinis užsiėmimas, tai dar viena proga atrasti naujų laisvalaikio praleidimo būdų, puošti savo namų aplinką maloniomis smulkmenėlėmis.

Nuotraukų galerija