mobili versija | standartinė versija
main-image

13-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė Šaukliuose

        Pagaliau iš žiemos gniaužtų išsivadavęs mažais žingsneliais sugrįžta pavasaris. Tikro pavasario plačiai atvėrusi duris sulaukė ir Šauklių biblioteka, nes balandžio 23 d. prasidėjo 13-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kuri šiemet ragino bibliotekose lankytis vaikus ir jaunimą.
         Šauklių bibliotekos lankytojų nuotaiką ir sielą nuskaidrino Virgos Kaubrienės iš Šauklių kaimo rankdarbių paroda, o popietė vaikams „Mama, paskaityk man pasaką“ sugrąžino į rašytojo ir pedagogo Prano Mašioto pasakų pasaulį. Į biblioteką atkeliavo Raudonkepuraitė, kuri ieškojo mamyčių, kurios skaito knygutes vaikams. Netrukus geroji knygų fėja pasekė pasaką „Pavasario vėjas“, po to atskubėjo kiškis gudruolis, senė žąsis, lapė ir šuo Kudlius iš pasakos “Kiškis gudruolis ir žąsis Kir Ga Ga“. O pasaką „Varna nelaboji“ pagal pasirinktus herojus paskaitė kiti popietės dalyviai.
        Bibliotekininkė O. Čeponienė padėkojo Virgai Kaubrienei už pavasariškai nuotaikingą ir gražią rankdarbių parodą bibliotekoje, mamytėms Daivai Šukienei, Linai Stonkuvienei, Kristinai Vaškytei už kūrybingumą sekant pasakas, aktyviems bibliotekos pagalbininkams Kamilei Šukytei, Andželikai Buivydaitei, Tadui Buivydui, Ramintai Gedminaitei, Armandui Stonkui ir Linui Stonkui. O Modestui Škimeliui ir Andželikai Buivydaitei įteikta padėka, kaip geriausiems 2012 m. skaitytojams.

Piešinių ir fotografijų konkursas „Gandrus pasitinkant“

        Kad gandrai protingi, teisingi, santūriai draugingi su kitais sparnuočiais ir ypač rūpestingi tėvai Šauklių bibliotekos jaunieji skaitytojai sužinojo gegužės 17 d. 16 val. atskubėję į viktoriną „Gandrai – tylos karaliai“. Nuo kovo 25 d. iki gegužės 15 d. vaikai dalyvavo piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant“ todėl norėjome kuo daugiau sužinoti apie šiuos paukščius ir pasidžiaugti piešinių paroda „Gandras ir Lietuva“, kuri eksponuojama bibliotekoje. Paroda veiks iki birželio 14 d., nes vaikų piešinius konkursui išsiuntėme skaitmeniniu formatu konkurso vertinimo komisijai. Taigi lauksime birželio mėnesio kada bus paskelbti konkurso rezultatai.

Skaityk knygas, karpyk lapelius ir augink savo knygų medį!

        2013 metais Šauklių biblioteka prisijungia prie leidyklos “Alma littera” skaitymo skatinimo iniciatyvos ”Augu skaitydamas” ir kviečia vaikus auginti bendrą simbolinį bibliotekos knygų medį, o šalia jo auginti kiekvieno vaiko individualų knygų medį - plakatą su perskaitytų knygelių pavadinimais. Per vasarą vaikai skaitys ir dalyvaus daugiausiai perskaitytų knygų konkurse.

Šauklių Knygų medis

        Rugsėjo 23 d. Šauklių bibliotekos jaunieji skaitytojai su bibliotekininke dalyvavo Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „Knygų medžių“ augintojų suvažiavime. Šauklių bibliotekoje per vasarą vaikai skaitė knygas ir užaugino 10 knygų medžių. Aktyviausiai į akciją įsijungė penktokai Renatas Duonėla ir Modestas Škimelis. O jauniausia knygų medžių augintoja keturių metukų Austėja Narvilaitė, kuriai knygutes skaitė mamytė. Knygų medžiai - plakatai iškeliavo į Klaipėdą į knygyną Pegasas. Visi akcijos dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.