mobili versija | standartinė versija
main-image

Užgavėnių šėlionės ir pavasario vilionės Šaukliuose

        Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo šventė. Mūsų senoliai švęsdavo ją su didžiausiu triukšmu, kad išvarytų žiemą. Šauklių kaimo biblioteka ir Šauklių kaimo bendruomenė tęsdama mūsų tautos senovės papročius kiekvienais metais organizuoja jau tradicine tapusią Užgavėnių šventę. Aktyvių, išradingų ir kūrybingų bendruomenės narių dėka šventė tampa linksma, prasminga ir nuotaikinga.
        Kovo 4 – osios pavakarę į Šauklių bendruomenės namų kiemą susirinko šaukliškiai pašėlioti ir pavasarį prisivilioti. Raudonskruostė Morė kiemo vidury kvietė visus atėjusius prie spragsinčios ugnies, kur čirškėjo šeimininkių kepami Užgavėnių blynai. Užgavėnių karnavalui vadovavo čigonas ir čigonė. Giedodami įvairias giesmes į šventę atsvyravo pavargėliai Juodaputris su Silkiene iš Gavėniškių kaimo. O turtingos žydės keliaudamos į Jeruzalę užsuko pas mus ir pardavinėjo geriausias pietų šalių prekes arba mainė jas į žiemą. Nelauktai užpuolę velniukai pagrasino susidorosią, jeigu nepavaišinsime blynais. Bet labiausiai visus nustebino pilvo šokėjos iš Turkijos, kurios aistringu šokio ritmu viliojo pavasarį. Ir galiausiai po Kanapinio pergalės prieš Lašininį sudeginome Morę ir džiaugėmės, kad pagaliau atsikratėme žvarbios ir pilkos žiemos.

Vaikų Velykėlės 2014 – šventė mažam ir dideliam!

        Šiemet kaip ir praėjusiais metais Naisių vasara organizuoja konkursą „Vaikų Velykėlės 2014“. Tai konkursas, puoselėjantis gilias lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Konkurso sąlygos įpareigoja paruošti Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis), ant kurio bus dėliojama, klijuojama, piešiama aplikacija su istoriniais margučių marginimo raštais. Konkurso pagrindinis organizatorius įsipareigoja padovanoti kiekvienam vaikui, kuris dalyvaus marginant Didijį margutį, Naisių vasaros teatro muzikinio spektaklio vaikams, tėvams ir jų draugams ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ DVD diską. Pagrindinis prizas - nemokama ekskursija į Naisius.
          Tad nieko nelaukdami, bibliotekininkės O. Čeponienės paraginti, konkurse nusprendė dalyvauti ir Šauklių bibliotekos jaunieji lankytojai bei jų mamytės. Kai bibliotekoje atsirado Didžiojo margučio muliažas, tada ir prasidėjo rimtas ir įtemptas darbas. Visą savaitę nuo balandžio 9 d. iki balandžio 16 d. vaikai skubėjo prie margučio ir spalvino įvairiausiais raštais ir ornamentais. Ir štai margutis pražydo pačiomis gražiausiomis pavasario spalvomis ir vaikų svajonėmis. Velykinį margutį skaitmeniniu formatu išsiuntėme į konkursą ir lauksime gerų žinių.

Skaitome ir vaidiname

        Su kiekvienu pavasariu į biblioteką atkeliauja Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiemet ji Šauklių bibliotekoje apsilankė balandžio 2 dieną 15 val. su pavadinimu „Skaitome ir vaidiname“. Šventės pradžioje vyresn. bibliotekininkė O. Čeponienė perskaitė Tarptautinės vaikų knygos dienos kreipimąsi, kurį sukūrė garsi rašytoja, vertėja ir leidėja Siobhan Parkinson. Po to susipažinome ir garsiai perskaitėme pasakas „Atsikrausto kiaulė“ ir „Ropė“. Tuoj nieko nelaukdami pasiskirstėme vaidmenimis ir inscenizavome perskaitytas knygeles. Daug triukšmo ir linksmo juoko atnešė suvaidintos situacijos, buvo įdomu be jokio ilgalaikio pasiruošimo pabūti įvairiais knygos herojais.
          Po tokių linksmų pašėliojimų susėdome rimtam darbui, lipdėme įdomiausią knygos herojų iš molio. Darbas pareikalavo kruopštumo, kūrybingumo ir susikaupimo, bet vaikams pavyko ir labai patiko šis kūrybinis darbas. O už medžiagą lipdymui esame dėkingi menininkei Renatai Jankauskienei. Savo kūrybinius darbelius vaikai eksponavo bibliotekoje.

Mes vėl linksmi pavasarį švenčiam

       Pavasario saulutė spindulėlius barstydama, vis linksmiau kas rytą šypsosi. O žemelė iš žiemos sąstingio busdama, tai vienur, tai kitur šalpusnių ir žibuoklių akeles pramerkusi žiūri, grįžtančius paukščius skaičiuoja.
        O štai Šauklių bibliotekos jaunieji lankytojai, kad greičiau sulauktų gražiausios pavasario šventės Velykų, balandžio 16 d. 14 val. susirinko į biblioteką. Čia vaikai susitiko su Velyke ir zuikučiais, susipažino su Velykų papročiais, deklamavo eilėraščius apie Velykas, rinko gražiausią margutį, rideno kiaušinius ir vaišinosi Velykės saldumynais. Visos šventės metu bibliotekoje puikavosi didysis velykinis margutis, kurį numargino vaikai ir jų mamytės. Jis skaitmeniniu formatu iškeliavo į Naisių vasaros konkursą „Vaikų Velykėlės“, o bibliotekos lankytojai dar ilgai džiaugsis jo spalvų ir raštų grožybėmis.