mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Spalvų vaivorykštė“

 

        2016 m. rugsėjo 29 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių filiale vyko edukacinis piešimo ant vandens, Ebru, užsiėmimas. Renginio pavadinimas „Spalvų vaivorykštė“. Edukacinį užsiėmimą vedė Erika Simutienė.
        Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektas – edukacinių renginių ciklas „Menas žmogaus gerovei – 2“ – tai tęstinis projektas, kuriuo siekiama toliau tęsti sėkmingai įgyvendinto projekto veiklas.
        Ebru menas – tai iš Turkijos po pasaulį pasklidęs ir jau apie 900 metų gyvuojantis tapymo būdas, kai ant vandens, naudojant natūralios kilmės dažus subtiliais judesiais kuriamas piešinys. Teigiama, jog šis užsiėmimas veikia lyg terapija. Tapydamas žmogus į indą su vandeniu išlieja savo emocijas. Piešinys tampa tarsi žmogaus sielos veidrodžiu – su išgyvenimais, prisiminimais, nuotaikomis, svajonėmis. Piešiant išnyksta pyktis, pasaulis nusidažo šviesesnėmis spalvomis. Tuo įsitikino ir užsiėmime dalyvavę vaikai, bei suaugusieji. Dėka renginio vedėjos išbandė ir dekupažo techniką, dekoravo medinius kavos padėklus, knygos skirtukus.
        Naudojant ebru meną sukurti darbai – vienetiniai, antrą kartą net tas pats žmogus, kad ir kaip norėtų, ant vandens nenutapytų vienodo paveikslo.
        Projekto rėmėjas – Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondas.

Nuotraukų galerija