mobili versija | standartinė versija
main-image

Susitikimas-edukacinės dirbtuvėlės su rašytoja Igne Zarambaite „Kaip gimsta knygos ir lėlės“

Birželio 26 d. 13 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių filiale vyko susitikimas-edukacinės dirbtuvėlės vaikams su rašytoja Igne Zarambaite „Kaip gimsta knygos ir lėlės“. Susitikimą suorganizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių ir Daukšių filialai įgyvendindami projektą „Atverkime duris kūrybai“. Projektas dalinai finansuojamas iš Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių veiklų aktyvinimo fondo.


Į renginį atskubėję Šauklių ir Daukšių kaimų bendruomenių vaikai buvo maloniai nustebinti – atvėrus bibliotekos duris juos pasitiko ne tik jauna rašytoja Ignė Zarambaitė atvykusi iš Šilutės, bet ir jos sukurtas naujausios knygos „Stebuklingi senelio batai“ personažas Enrikas. Susitikimo pradžioje rašytoja vaikams trumpai papasakojo apie save ir savo pomėgius. Ji teigė, kad mėgsta ne tik rašyti knygas ir kurti lėles, bet ir piešti, fotografuoti. Taip pat laisvalaikiu labai mėgsta sportuoti, žaisti futbolą. Dauguma į susitikimą atėjusių vaikų jau buvo skaitę rašytojos knygas „Emilio laiškas“ ir „Skudurinukė“, o viešnia daugiau papasakojo apie sukurtą naujausią savo knygą – „Stebuklingi senelio batai“. Šią knygą rašytoja padovanojo vaikams dalyvavusiems ir laimėjusiems futbolo kamuolio spardymo bei didžiausio muilo burbulo pūtimo konkursuose.
Edukacinių dirbtuvėlių metu vaikai kartu su rašytoja kūrė skudurinę lėlytę. Kūrybinis procesas buvo labai įdomus ir žaismingas. Rašytoja prisipažino, kad darydama lėles ji visada pirmiausia nulipdo ir į jų vidų įdeda širdį, namuose turi net širdžių saugotoją, o savo sukurtoms lėlėms neduoda bet kokio vardo – pačios lėlės žvilgsniu pasako, kaip jas pavadinti. Ignė teigė, kad būtina tikėti stebuklais ir nenuleisti rankų, jeigu darant kažką ir nepavyksta iš pirmo karto. Anot rašytojos, norint pasiekti rezultatą reikia bandyti daug kartų ir tada sėkmė nusišypso kiekvienam, tik reikia tuo tikėti. Neilgai trukus vaikai galėjo pasidžiaugti savo sukurta lėlyte, kuriai namuose liko tik įdėti širdelę ir sugalvoti vardą.
Susitikimo pabaigoje visi dalyviai suskubo įsiamžinti nusifotografuodami su Igne ir personažu Enriku. Enrikas sulaukė didžiulio vaikų dėmesio, nes juk smalsu buvo patikrinti ar rašytoja nešmaikštavo sakydama, jog Enrikas turi širdį! Ir paaiškėjo, kad Ignė nejuokavo! Džiugu, kad šis susitikimas su rašytoja ir edukacinės dirbtuvėlės suteikė visiems dalyviams puikias emocijas, įsimintinas akimirkas ir naujas žinias.

Nuotraukų galerija