mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Žemaitiški ornamentai keramikoje“

2019 m. spalio 6 d. popietę Skuodo rajono Daukšių ir Šauklių kaimo gyventojai buvo pakviesti sudalyvauti juodosios keramikos edukaciniame užsiėmime „Žemaitiški ornamentai keramikoje“, kuris vyko Šauklių kaimo tautodailininkės Renatos Jankauskienės juodosios keramikos dirbtuvėse.

Užsiėmimą suorganizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šauklių ir Daukšių filialo bibliotekininkės: Onutė Čeponienė ir Vilma Simaitienė. Ši veikla vykdyta įgyvendinant Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą „Atverkime duris kūrybai“, kurį dalinai finansuoja Skuodo rajono savivaldybė iš kultūros plėtros ir bendruomenių veiklų aktyvinimo fondo lėšų.
    Edukacinio užsiėmimo metu tautodailininkė Renata Jankauskienė supažindino dalyvius su juodosios keramikos kilmės istorija, gamybos technologija, degimo būdais ir žemaitiškų ornamentų subtilybėmis keramikoje. Vėliau kiekvienas dalyvis, kurdamas savo keramikos dirbinį, turėjo galimybę asmeniškai pajausti molio lipdymo ir dekoravimo malonumą. Turiningai praleista sekmadienio popietė suteikė visiems dalyviams naujų žinių ir puikių emocijų. Dėkojame tautodailininkei Renatai Jankauskienei.

Nuotraukų galerija