mobili versija | standartinė versija
main-image

Neformaliojo vaikų švietimo būrelis „Nuostabus rankdarbių pasaulis“

Nuo 2016 metų vasario 12 dienos Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filiale vyksta neformaliojo vaikų švietimo būrelis „Nuostabus rankdarbių pasaulis“. Neformalusis ugdymas sudaro galimybę vaikams atskleisti jų kūrybiškumą, savarankiškumą, tai, ko ne visuomet galima išmokti formaliojo ugdymo programose.
 
Neformalusis ugdymas išsiskiria ir savo tikslais, metodais, mokymosi aplinka. Santykis tarp mokytojo ir vaiko čia visai kitoks – lygiavertis. Tad pažinimo procesas tampa malonus, be įtampos, pagrindinis dėmesys kreipiamas ne į rezultatą, o į veiksmą, veiklą. Dirbdami, kurdami, padėdami vieni kitiems vaikai geriau įsisavina informaciją, vysto svarbiausius gebėjimus, turi galimybę pasirinkti, tampa tolerantiškesni vienas kitam ir taip prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos.
Būrelio vadovė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filialo vyresnioji bibliotekininkė Vilma Pocienė organizuoja veiklas, kurių metu vaikai daro darbelius iš siūlų, popieriaus, gamtinės medžiagos. Tai nuspalvintos ir įrėmintos mandalos; atvirukai; įvairios gėlės iš popieriaus ir servetėlių; juostelės ir apyrankės iš siūlų, darbeliai iš gamtinės medžiagos ir t.t. Po kelių užsiėmimų buvo daromos darbelių parodėlės: velykinių darbelių parodėlė Šliktinės filiale; paroda, skirta mamytėms, kuri buvo parodyta per koncertą. Pačių padarytomis gėlėmis vaikai pasveikino į renginį atėjusias mamas, močiutes. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filiale nuolat veikė besikeičianti naujausių darbelių paroda, biblioteka papuošta pačių darytais kalėdiniais žaisliukais ir dekoracijomis, o ir eglutę Šliktinės kaime vaikai padės papuošti savo darytais žaisliukais. Į užsiėmimus vaikai ateina po pamokų, norėdami atsipalaiduoti, kurti, turiningai praleisti laiką kitokioje aplinkoje. Ruošiantis kiekvienam užsiėmimui reikia daug sumanumo, laiko. Bet džiugu, kad dauguma vaikų nori tęsti tokią veiklą ir kitais metais.

Nuotraukų galerija