mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Prakalbinkim molį“

2017 metų rugsėjo 8 dieną, Renatos ir Mindaugo Jankauskų dirbtuvėse, Šauklių kaime, vyko juodosios keramikos edukacinis užsiėmimas „Prakalbinkim molį“. Jame dalyvavo vaikai iš Barstyčių, Rukų, Žebrokų, Šačių, Šliktinės, kaimų.


Užsiėmimo metu Renata Jankauskienė trumpai supažindino susirinkusius su puodininkystės istorija, įvairiomis molio rūšimis, tradiciniais formavimo masės paruošimo bei minkymo būdais, taip pat lipdymo, žiedimo ir dekoravimo technikomis. Vaikams buvo labai įdomu patiems minkyti molio gabalėlį ir iš jo nulipdyti norimą darbelį – puodelį, vazelę, dubenėlį. Nulipdžius dar reikėjo dailiai užlyginti visus tarpelius, skylutes, o po to gražiai puošti, dekoruoti specialiais įrankiais. Visiems labai patiko.
Tai pirmasis Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų projektas „Senųjų tradicijų pėdsakais“, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių, Šačių, Šliktinės, Rukų, Notėnų filialai. Šio projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo užimtumą, kūrybiškumą, prasmingą laisvalaikio praleidimą.

Nuotraukų galerija