mobili versija | standartinė versija
main-image

Viešnagė kuršių gentyje

2017 metų kovo 14 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale vyko „Kuršių moters amatai“ parodos pristatymas, bei edukacinis užsiėmimas „Vytinės juostos“. Tai pirmasis renginys kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio, Gėsalų, Pašilės ir Vižančių filialai. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Projektas skirtas atokesnių regionų šeimų laisvalaikio užimtumo didinimo, bendravimo ir kūrybiškumo skatinimui.


 Renginyje dalyvavusi ir parodą „Kuršių moters amatai“ pristačiusi kuršių genties gyvensenos, karybos ir buities rekonstrukcijos asociacijos „Pilsots“ narė, audėja Ingrida Šilgalytė susirinkusiems renginio dalyviams labai įdomiai papasakojo ir pademonstravo kuršių moters aprangos detales. Sužinojome kuo turtinga buvo kuršių gentis, bei paslaptis, kaip anais laikais moterys gebėdavo puoštis, pasirūpinti šeima ir jos aprėdais.
 Sužinojus visas siūlų verpimo ir dažymo paslaptis beliko patiems pamėginti taip iš pažiūros lengvą užsiėmimą—audimą medinėmis kaladėlėmis. Prasidėjus edukaciniam užsiėmimui „Vytinės juostos“ užsiėmimo dalyviai su didžiuliu užsidegimu ieškojo gražiausio spalvų derinio. Neįgudusiomis rankomis bandė verti siūlus ant kaladėlių, o tai pasirodo labai jau nelengvas darbelis. Padedant audėjai Ingridai pamažu tai viename tai kitame bibliotekos kampe pradėjo ryškėti juostų kontūrai su įvairiausių spalvų raštais. Turbūt ne vienam užsiėmimo dalyviui žiūrint į ilgėjančią juostą galvoje sukosi vis kitokių spalvų ir raštų kombinacijos ir vizijos kur bus naudojamos senoviniu kuršių moterų audimo būdu pasidarytos juostos.

Nuotraukų galerija