mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimas „Kaulinės adatos galimybės“

2017 m. kovo 21 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Kaulinės adatos galimybės“. Tai jau antrasis kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, renginys. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas skirtas atokesnių regionų šeimų laisvalaikio užimtumo didinimui, bendravimo ir kūrybiškumo skatinimui.

Užsiėmimuose dalyvavo šeimos ne tik iš Skuodo miesto bet ir iš Gėsalų, Vižančių ir Pašilės kaimų. Tarp 19-os, susidomėjusių nėrimu kauline adata dalyvių, buvo net trijų kartų atstovės: mama, močiutė ir anūkė.
Prieš pradėdama edukacinį užsiėmimą, kuršių genties gyvensenos, karybos ir buities rekonstrukcijos asociacijos „Pilsots“ narė, audėja Ingrida Šilgalytė užsiėmimų dalyviams papasakojo apie tai, kaip gilioje senovėje kuršių genties moterys, norėdamos pasirūpinti savo šeimos narių apranga, bet neturėdamos, mums dabar taip įprastų įrankių, kojines ir pirštines nėrė adata, kuri buvo gaminama iš kaulo arba rago. Pasirodo Skandinavijos šalyse nėrimas adata tebėra plačiai naudojamas, o susirinkusioms į užsiėmimą šeimoms – tai tarsi apsilankymas gilioje senovėje. Tokiu būdu nunertos aprangos detalės turi savų privalumų: nėra jokių „nubėgusių“ akių, mezginys nesiardo.
Su didžiuliu užsidegimu edukacinio užsiėmimo dalyvės bandė perprasti senovinį kuršių genties nėrimo adata būdą. Iš pažiūros nesudėtinga technika nepakluso jų pirštams taip, kaip tikėjosi, ir ne viena mintyse padėkojo tiems, kas išrado virbalus ir vąšelį. Teko ne kartą viską pradėti nuo pradžių bandant išnerti tas tris stebuklingąsias akis, kurias išmokus, jau galėjo tikėtis galutinio rezultato. Mokytojos Ingridos kantrybės bei moterų ir merginų užsispyrimo dėka, įpusėjus užsiėmimui, renginio dalyvių rankose jau ėmė ryškėti kontūrai kojinės, kepurės arba pirštinės, nes visų išvardytų daiktų neriant šia technika pradžia yra vienoda.
Šis edukacinis užsiėmimas jo dalyviams atvėrė vartus į dar neatrastas saviraiškos formas, perimant patirtį iš senosios kuršių genties bei kartu suteikiant džiaugsmą kurti, atrasti kūryboje naujas spalvas ir iššūkius.

Nuotraukų galerija