mobili versija | standartinė versija
main-image

„Įkvėpimo pagauti“

2017 m. kovo 28 d. 13 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale įvyko Linos Daukantienės kūrybinių darbų parodos „Įkvėpimo pagauti“ atidarymas, kuriame dalyvavo nemažas būrys šios autorės kūrybos gerbėjų. Eilėraščiu „Paveikslas“ susirinkusius pasveikino Senamiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė.

Pasisakė Skuodo kaimo verslų amatų ir paslaugų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Egida Skurdauskienė, pacitavusi italų dailininką Leonardą da Vinčį: „Tapyba – tai poezija, kuri matoma, o poezija – tai tapyba, kuri girdima“. Kadangi bene garsiausias visų laikų dailininkas tapybą lygina su poezija, tai Egida padeklamavo eilėraštį apie spalvas. Pavaduotoja gyrė Liną kaip kolegę, džiaugėsi jos darbais, kurie dažnai puošia mokyklos erdves. Anot kalbėjusios, Lina labai kukli, bet jos darbai byloja už save, nes yra nuoširdūs, kupini jausmų, pakerintys savo spalvomis, fantazija, saiku, menine svara, išlavintu dailės skoniu.
Pati darbų autorė Lina Daukantienė, apibūdindama savo paveikslus pasakojo, jog mėgsta dirbti įvairia technika: piešti angliuku, tapyti aliejiniais dažais, lieti akvarelę, net tapyti ant šilko, taip pat jai patinka plenerai, o parodoje eksponuojama ir keletas iš tokių darbų.
Liną Daukantienę parodos atidarymo proga sveikino jos buvusios ir esamos kolegės: Daiva Mažrimienė ir Aušra Alonderienė bei Linos mokinė, norinti sekti savo mokytojos pėdomis, Eglė Kovaitė. Pasveikinti Linos Daukantienės atvyko ir dažnai dalyvaujančios bibliotekoje vykstančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, buvusios dailiųjų tekstilės dirbinių specialybės moksleivės. Dėkodama visiems susirinkusiems, o nuostabios parodos darbų autorei Linai Daukantienei įteikdama gėles ir padėkos raštą, popietę užbaigė Senamiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė.

Nuotraukų galerija