mobili versija | standartinė versija
main-image

Motinos dienai – net du renginiai

Gegužės 4-ąją Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialas kartu su Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla bei Skuodo dekanato šeimos centru surengė Motinos dienai skirtą vakarą „Mano delnas – tavo delne“. O prieš šį renginį atidaryta skuodiškės Sigitos Stankūnienės tapybos paroda.


Kaip gausiai susirinkusiems Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale sakė eilėraščiu prabilusi vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė, artėjant Motinos dienai, ji ieškojusi kuriančios mamos ir... radusi. Tai jos sesė Sigita Stankūnienė, kurios tapybos paroda „Tarp sapnų ir realybės“ – jau antroji surengta čia. Nors kartu su kitų besilavinančių Plungės rajone Stalgėnų kaime įsikūrusioje Vido Vagnoriaus studijoje „Menai sau“ S. Stankūnienės darbai pernai eksponuoti ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje. Į parodos Senamiesčio filiale atidarymą susirinkę kūrėjos draugai, pažįstami neslėpė susižavėjimo jos darbais ir palinkėjo tęsti pradėtąją veiklą savęs pažinime, savo gebėjimų realizavime toliau. Kadangi Sigita dainuoja Skuodo rajono kultūros centro folkloro ansamblyje „Vereta“, į renginį atskubėjo ir jo dainininkai. Kolektyvo vadovė Sigita Žiemelienė negailėjo gražių žodžių, o visi kartu net ir dainą kolegei skyrė.
Iš bibliotekos susirinkusieji persikėlė į Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos aktų salę, kur įvyko vakaras „Mano delnas – tavo delne“. Jo iniciatorė – taip pat minėta bibliotekininkė. Nors organizuojant ženkliai prisidėjo Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykloje pagal neformaliojo švietimo programą veikiantys du būreliai: mokytojos Vilijos Vaserytės-Vyšniauskienės vadovaujamas jaunųjų žurnalistų bei mokytojos Gitanos Jonauskienės vadovaujamas „Kinas pramoga ir pamoka“. Su mokiniais bei jų vadovėmis ne tik padainuota, bet ir pasiklausyta mamoms bei močiutėms skirtų laiškų, išgirsta, kaip reikėtų suprasti vieną ar kitą brangiausio žmogaus Žemėje pasakymą, ir netgi pašokta. O Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Adelė Zubienė ir Joana Pajauskienė bei vadovė Dalia Zabitienė paskaitė savo ir kitų autorių kūrybos.
Na, o paskui dar pavakarota prie turtingo vaišių stalo. Nors iš pradžių tas vaišes reikėjo pasigaminti. Mažiausieji vėrė spalvingus ir gardžius vaisių vėrinukus; kiek vyresni vaikai, t. y. proftechninės mokyklos mokiniai, gamino šiandien jaunuomenės labai mėgstamus suktinukus; mamos – lietuvių ypač mėgstamą naminę mišrainę, vadinamą baltąja; o močiutė Adelė Vyšniauskienė čia pat bandė susukti gardų kastinį. Nors jo ir taip ant stalo netrūko – su karštomis bulvėmis buvo galima paragauti netgi dviejų rūšių. Tad mamoms bei močiutėms skirtas renginys tapo ne tik pramoginiu, bet ir edukaciniu.
Namo visos moterys išėjo su maloniomis ir nuoširdžiomis dovanėlėmis – mažoje rankų darbo dėžutėje, papuoštoje gėlės žiedeliu, kiekviena išsinešė po mažulytį angeliuką. Bepigu, kai yra kam visokiausias dovanėles padaryti, patalpas renginiams papuošti!.. Mat antradieniais Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale susirenkančios moterys išties auksarankės – nedaug belikę tokių darbų, kurių jų žingeidumas ir darbštumas neįveiktų.

Dalia ZABITIENĖ
 Nuotraukos autorės

Nuotraukų galerija