mobili versija | standartinė versija
main-image

Tik kuriantis žmogus yra laimingas

2017 m. lapkričio 16 d. Skuodo dekanato šeimos centre atidaryta paroda „Darbščios mūsų šeimų rankelės“. Joje eksponuojami Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos kultūrinio edukacinio projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija, kūrybiniuose užsiėmimuose sukurti darbai.

Skuodo dekanato šeimos centras yra projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje partneris. Šio centro vadovė Sandra Liutkuvienė padėkojo projekto vadovei – Senamiesčio filialo bibliotekininkei Silvijai Puškorienei už idėjas, sumanymus.
Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo bibliotekininkė Silvija Puškorienė, buvusi Gėsalų filialo bibliotekininkė Vida Rušinskienė ir Vižančių-Gėsalų filialų bibliotekininkė Virginija Milienė, Pašilės filialo bibliotekininkė Rasa Paulauskienė parašė projektą „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“, kuris gavo finansavimą. Šis projektas skirtas šeimoms, kad kiekvienas, susidomėjęs kokia nors veikla, grįžęs į namus papasakotų apie ją, kaip praleido laiką, ką sukūrė, tai yra, kad šeimos nariai užsiimtų menine kūryba. Bibliotekos filialuose ir vyko užsiėmimai. Senamiesčio filiale vijo juostas, kūrė floristikos kūrinius, su kauline adata nėrė kojines. Pastarojo nėrimo mokė kuršių gyvensenos ir karybos buities rekonstrukcijos asociacijos „Pilsots“ narė Ingrida Šilgalytė. Pašilės filiale buvo kuriami papuošalai (sutažas, žgutas), velti žaislai, Gėsalų filiale – vazonai, vazos iš cemento bei maišų, velta vilna ant šilko – šalikai; kurti papuošalai iš odos, Vižančių filiale – megztos riešinės, kurti dekupažo dirbiniai (mokė Edita Bernotienė), piešiniai ant šilko (paveikslai ir šalikai). Žiūrint į sukurtus darbus, kurie į Skuodą atvežti ne visi, galima pasidžiaugti ne vien tik darbščiomis rankomis, bet ir kūrėjų lakia vaizduote, širdies šiluma, kruopštumu.
Skuodo dekanato dekanas, kunigas Saulius Damašius pasidžiaugė bibliotekos bendradarbiavimu su šeimos centru. Dekanas pasiūlė parodą surengti globos namų salėje, nes daugiau vietos, ir daugiau žmonių ją pamatys. Anot dvasininko, tikrai darbščios mūsų šeimų rankelės, kai akys raibsta nuo sukurto grožio.
Per parodos atidarymą muzikos kūrinius atliko Skuodo meno mokyklos mokytoja Lina Gūžienė ir mokinė Irūnė Butkutė.
 
Rūta RONKAUSKIENĖ
Nuotraukos autorės

Nuotraukų galerija