mobili versija | standartinė versija
main-image

„Tautinio kostiumo detalė kasdienai“

2017 metų balandžio 19 d. 13 val. Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Vižančių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Tautinio kostiumo detalė kasdienai“, kuriame dalyvavo šeimos iš Gėsalų ir Pašilės kaimų (Skuodo r.), bei Skuodo miesto. Tai jau ketvirtasis kultūros edukacinio projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“, kurį vykdo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, užsiėmimas.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Riešinių mezgimo paslapčių sužinoti susirinko šešiolika moterų, kurioms užsiėmimą vedė dailiųjų tekstilės dirbinių gamintoja, mezgėja Silvija Puškorienė.
 Riešinės – tai ant rankos riešo mūvima aprangos detalė. XIX a. jos buvo nešiojamos beveik visoje Europoje: Skandinavijos, Baltijos šalyse, Vokietijoje, Anglijoje, Islandijoje. Lietuvoje riešinės buvo dėvėtos XIX a.-XX a. pirmoje pusėje. Daugiau nei po šimto metų riešinės vėl sugrįžo į madą. Pirmiausia jas pradėjo mūvėti kaip tautinio kostiumo detalę, vėliau jos įsiliejo ir į kasdieninės aprangos stilių. Mezgant riešines, dažniausiai jų raštai atkartojami, iš saugomų muziejuose riešinių, bet dabartiniais laikais šių aprangos detalių raštus galima pritaikyti šiandienos gyvenimo stiliui.
 Pasigrožėjusios Silvijos Puškorienės megztomis nuostabių raštų riešinėmis ir susipažinusios su priemonėmis reikalingomis joms pasigaminti, užsiėmimų dalyvės pradėjo savo pirmuosius žingsnelius norimo rezultato link. Kadangi karoliukus susiverti jau buvome išmokusios, o virbalai mums yra kasdieniai laisvalaikio užsiėmimų palydovai, mokslų pradžia žadėjo puikius rezultatus. Pamažu darbščių ir kūrybingų moterų rankose, vilnonių siūlų, stiklinių karoliukų ir mokytojos Silvijos pagalba, gimė tautiniais raštais margintos aprangos detalės, kurios šių užsiėmimų dalyves ne tik šildys, bet ir leis dailiai pasipuošti.
 Edukacinis užsiėmimas „Tautinio kostiumo detalė kasdienai“ – ne tik puiki pamoka, padedanti išryškinti savo talentus, bet ir džiaugsmas bendrauti, dalintis patirtimi.
 
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė Rasa Paulauskienė

Nuotraukų galerija