mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinis užsiėmimais “Žaidimas spalvomis“

Po trumpų vasaros atostogų Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kviečia savo lankytojus tęsti mokymus kultūros edukacijos projekto „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“ kūrybiniuose užsiėmimuose. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

2017 metų rugsėjo 20 dieną 13 valandą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vižančių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Žaidimas spalvomis“, kuriame savo žiniomis ir patirtimi dalijosi Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos technologijų vyresnioji mokytoja Lina Daukantienė. Pažaisti spalvomis ir susipažinti su tapyba ant šilko panoro dvidešimt neabejingų grožiui moterų iš Gėsalų, Pašilės, Vižančių kaimų (Skuodo r.) bei Skuodo miesto.
Tapybos ant šilko technologija atsirado Kinijoje, tačiau kaip ir kitos technologijos savo tradicijas pratęsė Japonijoje. Tapyba ant šilko išsiskiria lengvumu, spalvingumu bei laisvumu. Dažniausiai piešime naudojami augaliniai bei ornamentiniai motyvai. Tuo galėjome įsitikinti apžiūrinėdamos mokytojos Linos tapytus paveikslus. Tapyba ant šilko nereikalauja išankstinio mokėjimo piešti, skatina kūrybingumą, padeda atrasti ir pažinti save. Užsiėmimų vadovės Linos drąsinantis žvilgsnis, išlavintos rankos keletas potėpių bei subtilūs patarimai leido mokymų dalyvėms patirti tapybos ant šilko džiaugsmą, matant baltos šilko skiautės virsmą unikaliu paveikslu arba vienetiniu šalikėliu.
Šio edukacinio užsiėmimo metu įgyta patirtis leis jo dalyvėms ne tik prasmingai leisti laisvalaikį, puošti savo namų aplinką, bet ir džiuginti artimuosius unikaliomis dovanomis.

Nuotraukų galerija