mobili versija | standartinė versija
main-image

Žodis tarp durų neužstrigo. 2010 m.

D.žvaginio knygos pristatymas

Mažesnėje, kamerinėje viešosios bibliotekos skaityklos aplinkoje, antrą kartą pristatyta Pr. Žadeikio gimnazijos mokytojo Donato Žvaginio knyga „Žodis tarp durų“, kurią išleido Skuodo viešoji biblioteka. Į renginį atėjo ne itin gausus lankytojų burys, tačiau susirinko patys tikriausi ir nuoširdžiausi poezijos mylėtojai ir vertintojai.
Renginio vedėjas rašytojas ir dramaturgas Edmundas Untulis turėjo paruošęs 13 klausimų knygos autoriui. Klausimai nestandartiniai, Donatas į juos atsakinėjo žemaitiškai skalsiai su subtilaus jumoro gaidele. Todėl nenuostabu, kad klausytojai šį improvizuotą interviu nuolat pertaukdavo juoko pliūpsniais. Renginio vedėjas perskaitė ir keletą žemaitiškų eilių iš paskutinės, kaip sakė autorius knygos, nors čia pat pažadėjo, kad pirmoji knyga dar mūsų laukia. Pasirodo Donatas linkęs griauti nusistovėjusią tvarką ir net knygas mėgsta skaityti nuo paskutinio lapo. Todėl ir dedikacija, kuri paprastai būna knygos pradžioje, šį kartą spausdinama pačioje knygos pabaigoje. Tik užvertus knygą pamatai,kad autorius paskutiniame viršelio lape parašė:
„Laimės žiburio
      siekiančiam
           save į Rytojų
                vis ritančiam,
                       ritančiam
                            skiriu savo žodžius –
                                     kaip Ikaro sparnus.
Didžioji dalis eilėraščių parašyta bendrine lietuvių kalba. Juos skaitė viešosios bibliotekos darbuotojos Aušra Tiškienė ir Jolanta Zubienė. Knygos autorius paskaitė ir naujų kūrinių, liepęs patiems klausytojams nuspręsti kokiam literatūros žanrui juos reiktų priskirti, papasakojo apie save, atsakinėjo į klausimus. Ir antrąjame knygos pristatyme dar atsirado norinčių pasveikinti ir palinkėti šiam talentingam poetui kūrybinės sėkmės. Rengėjų ir leidėjų vardu sveikinimus išsakė bibliotekos direktorius Jonas Grušas. Knygą maketavo bibliotekos darbuotojas Giedrius Lekstutis, iliustracijos - buvusios bibliotekos dailininkės Reginos Danienės. Viršelį knygai nupiešė Pr. Žadeikio gimnazijos dvyliktokas Vilmantas Žumbys. Renginį paįvairino Skuodo meno mokyklos moksleivių atliekami vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai.