mobili versija | standartinė versija
main-image

Susitikimas su klubo „Valgau ir lieknėju“ įkūrėja

       Rugsėjo 30 d. Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko Almos Mieliauskienės knygos „Valgau ir lieknėju“ – klubo kalendoriaus pristatymas.
      Knygos autorė Alma Mieliauskienė – diplomuota medikė (mokslinį darbą dirbo Kardiologijos instituto psichologijos laboratorijoje, Kauno medicinos instituto mokslinio tyrimo sektoriuje), prieš 30 metų sulieknėjo 60 kg, sukūrė unikalią metodiką, pagal kurią jos klube ir skaitydamos knygas jau sulieknėjo tūkstančiai moterų. Prieš trisdešimtį metų Lietuvoje niekas, išskyrus medikus, nebuvo girdėjęs apie kalorijų skaičiavimą. Buvo manoma, kad žmonės to nesupras. Šiandien daugelis ne tik žino apie kalorijų skaičiavimą, bet yra skaitęs ir girdėjęs apie kultinio klubo "Valgau ir lieknėju“ įkūrėją.


        Susitikimo pradžioje viešnia papasakojo apie savo patirtį ir išgyvenimus, kad 1984 metais baigusi Kauno medicinos institutą, buvo jauna, stora ir nelaiminga. Svėrė 112 kg, kurių atsikratyti nepadėjo jokios dietos. Bandė nevalgyti vakarais, mankštintis, valgyti vien varškę, paskui – vien obuolius. Bet tik storėjo: 5 kilogramai nukrenta, 10 priauga, 15 nukrenta, 20 priauga... Ir taip ,,susiplonino“ iki 112 kg. Medikai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimą ir vis pridurdavo: ,,O dar tokia genetika!“ (beveik visos giminės moterys – storulės). Tačiau! Per pusmetį numetė 60 kg, sukūrė savo metodiką ir įkūrė pirmąjį Lietuvoje klubą bei pavadino jį ,,Valgau ir lieknėju“. Kaip įrodymą apie kūno pasikeitimus, ji rodė savo jaunystės nuotraukas, suknelę, kurią vilkėjo, kai svėrė 112 kg.
         Daugelis moterų mano, kad norint sulieknėti reikia nevalgyti vakarais, bet ponia Alma sako, kad valgyti vakare būtina. Nes valgymas vakare – fiziologiškiausias, sveikiausias. Pagal unikalią Almos metodiką galima valgyti viską (lašinius, karbonadus, šokoladus), ilgai miegoti (pavalgei – pagulėk, sako liaudies išmintis) ir sulieknėti.
        Taip pat Alma sakė, kad sulieknėti gali kiekvienas. Jeigu klausosi savo organizmo ir padeda jam, o ne trukdo, jeigu panaudoja organizmo vidinius rezervus, o ne kankina jį.
      Atėję į susitikimą su Alma Mieliauskiene turėjo progos įsigyti naujausią knygą „Valgau ir lieknėju“ – klubo kalendorių, išleistą po 15 metų pertraukos bei pavartyti kitas autorės knygas – „Auksinė sveikatos taisyklė – valgau ir lieknėju“, „Laimingos dienos“, „Šiemet pasiseks“, „Veidrodis, svarstyklės ir tu“.