mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatų klubas

Rašyti pradėjo iš meilės

Rimantas Piekus – tikras skuodiškis. Bet tuo ne tik nesiskundžia, o atvirkščiai – netgi didžiuojasi. Kadangi toks jau esąs – gyventi kur nors kitur nenorįs ir negalįs: kadaise užtekę vos ketverto mėnesių, kad suprastų, jog Šiauliai – ne jam... Nors netgi tais laikais, kai šiame mieste klestėjo įvairi pramonė ir mokėsi ne šimtai, o tūkstančiai studentų, jis savo dydžiu labai atsiliko nuo Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos...

Skaityti daugiau...

Taip reikėjo vėl susieiti!..

Birželio 2 d. po ilgos priverstinės pertraukos ir vėl draugėn susirinko Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai. Kad niekam „nekliūtų“, tam pasirinko ne kokią įstaigą ar viešą erdvę, o privačią teritoriją – juk svečiuotis pas bičiulius karantino sąlygos nebedraudžia.

Skaityti daugiau...

„Tai gražiai skambėjo…“ (J. Marcinkevičius)

Daug rankų gali bet kokius darbus nuveikti. Tokia mintis kyla, kai pamatai, jog kelių susibūrusių kolektyvų pastangomis galima sukurti bei įgyvendinti  gražų projektą. O lietuvių kalbos dienų popietės „Apie Lietuvą ir pavasarį“ projekto organizatoriai buvo Skuodo amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo rajono savivaldybės  R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialas, partneriai – Skuodo meno mokykla bei Skuodo literatų klubas „Nojus“.

Skaityti daugiau...

Sielos laiškai

Vasario pabaigoje Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė Bronislava Paulauskienė iš spaustuvės parsivežė savo knygelę „Sielos laiškai“. Tai pirmasis šios literatės eilėraščių rinkinys.

Skaityti daugiau...

Geriau vėliau negu niekada, arba Su premija, Leonai!..

Pernai, minint 226-ąias žymaus istoriko, rašytojo, tautosakos rinkėjo bei kalbininko Simono Daukanto gimimo metines, tradiciškai paskirta jo vardo premija. Tačiau šešioliktasis jos laureatas liko nepaskelbtas.

Skaityti daugiau...

Įpareigota ir įsipareigojusi

Jeigu esi iš šlovingos Simono Daukanto bei Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos žemės, o dar ir pavardė – Daukantaitė, tampi įsipareigojusia. Tiksliau, įpareigota. Tad Emilija Daukantaitė-Jablonskienė lemčiai ir nesipriešino – tapo lituaniste. Gimtosios kalbos bei literatūros mokytoja.

Skaityti daugiau...

Už žemaičių kalbą

Vasario 21-ąją Skuodo meno mokyklos salėje įvyko tradicinis Tarptautinei gimtosios kalbos dienai skirtas renginys, kurį suorganizavo Skuodo žemaičių draugija. Šįsyk jis tapo išskirtinis įvairių apdovanojimų gausa. Kaip viena iš geriausiai parašiusių žemaičių kalbos diktantą apdovanota Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė Danutė Lekniuvienė.

Skaityti daugiau...

Šį kartą – ne tik skuodiškiai

Vasario 5 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje jau ketvirtą kartą rašytas žemaičių kalbos diktantas. Šiemet jį rašyti turėjo galimybę ne tik ten susirinkusieji, bet ir kitų rajonų gyventojai: vyko tiesioginė diktanto transliacija internete.

Skaityti daugiau...

Literatų klubas

   

Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai

 


1.      Aldona Anužienė
2.      Romalda Bridikienė
3.      Ona Budrienė
4.      Bronė Diekontienė
5.      Emilija Jablonskienė
6.      Elena Janušaitienė
7.      Staselė Jurgilevičienė
8.      Genutė Kaunienė
9.      Danutė Lekniuvienė
10.    Aldona Mončienė
11.    Adelė Mosteikienė
12.    Joana Pajauskienė
13.    Bronislava Paulauskienė
14.    Danguolė Pauliuvienė
15.    Rimantas Piekus
16.    Robertas Ramonas
17.    Napoleonas Reimontas
18.    Leonas Rimeikis
19.    Rita Rupeikienė
20.    Adelė Semenavičienė
21.    Birutė Sruogienė
22.    Adelė Viskontienė
23.    Dalia Zabitienė
24.    Augenijus Zabitis
25.    Adelė Zubienė

 

Klubo prezidentė – Dalia Zabitienė; tel.: 8 611 07 219,

8 699 21 525; el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .


 

         

 

                              


         

 

Skaityti daugiau...

Subkategorijos