mobili versija | standartinė versija
main-image

Garsiniai skaitymai

Praėjusį ketvirtadienį, lapkričio 14-ąją, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale įvyko pirmieji iš trejų Stasio Jonausko kūrybos garsinių skaitymų.


    Jie surengti pagal Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą „Mirksnis, kai švietė dangus“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba, skirtą skuodiškio poeto, devynių respublikinių prestižinių premijų laureato, Skuodo garbės piliečio Stasio Jonausko pirmosioms mirties metinėms paminėti. Projekto partneriai – Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyrius, Skuodo literatų klubas „Nojus“.
    Tą popietę gausiai susirinkusiems lenkimiškiams minėto projekto vadovė – R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė – pristatė projektą, pagal kurį jau nutapytas poeto portretas, išleistas atvirlaiškis, atsirado pamažu jo daiktų prisipildysianti spinta, surengti tarptautiniai skaitymai su svečiais iš Klaipėdos bei Liepojos. O pagal tą patį projektą sukurto filmo „Jonauskiškumas. Gyvenime ir kūryboje“ idėjos autorė – ne tik literatūrologė, bet ir buvusi poeto bendradarbė, bičiulė Dalia Zabitienė (operatorius bei montuotojas – minėtos bibliotekos informacinių technologijų specialistas Giedrius Lekstutis) – šį filmą. Parodytas jo anonsas.
    Būrys Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių – Adelė Mosteikienė, Adelė Viskontienė, Adelė Semenavičienė, Aldona Jadvyga Mončienė, Bronislava Paulauskienė, Joana Pajauskienė, Birutė Sruogienė, Robertas Ramonas – pasidalijo savo prisiminimais apie S. Jonauską, paskaitė jo eilėraščių. Nuo Lenkimų kilusi A. J. Mončienė – net porą poeto specialiai parašytų tam, kad renginiuose padeklamuotų jo vyriausias sūnus Stasys, kuris kadaise Skuodo lopšelyje-darželyje buvo jos auklėtinis. Iš lenkimiškių S. Jonausko kūrybos paskaitė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vietos filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė, Skuodo Bartuvos progimnazijoje besimokanti Egidija Simutytė bei literatė Augenija Strakšienė. Pastaroji iš visų kitų išsiskyrė tuo, jog skaitė ne paties poeto eilėraštį, o jam skirtą savo, kurį šiandien pateikiame ir „Literato“ skaitytojams.
    Stasio Jonausko kūrybos garsiniai skaitymai Gėsalų bendruomenės namuose vyks lapkričio 25 d. 15 val., o Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filiale – 27 d. 14 val. Laukiama visų – ir norinčių paskaityti, ir pasiklausyti.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Giedriaus LEKSTUČIO

Nuotraukų galerija