mobili versija | standartinė versija
main-image

Paskutinis susiėjimas – su svečiais

Kūčių išvakarėse, gruodžio 23-iąją, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Skuodo rajono bendrijos nariai susirinko į 2019-aisiais jau paskutinį šios organizacijos renginį, į kurį buvo pasikviesta ir svečių.


Prieškalėdinį renginį pradėjusi LPS „Bočiai“ Skuodo rajono bendrijos pirmininkė Joana Viščiūnienė konstatavo, jog laikas bėga greitai, – jau visai prie pabaigos mūsiškiams senjorams labai aktyvūs buvę 2019-ieji. Nors tai nebuvo jokia šios organizacijos veiklos ataskaita – netrukus žodis perduotas bendrijos narei Genutei Kaunienei, kuri tą vakarą viską riktavo bei rikiavo.
Nors visų pirma ji susirinkusiesiems priminė senovės lietuvių papročius ir tradicijas – kokius patiekalus valgydavo per Kūčias, kokių burtų prasimanydavo ir t. t. O kaip be artėjančioms Kalėdoms skirtų eilių?!. Tuo labiau, jog G. Kaunienė – ir labai aktyvi Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė. Tad paskaitė vieną savo eilėraštį.
Dar vieną eilėraštį perskaitė „Bočių“ rajono bendrijos narys Juozas Jurgelevičius. Adelė Šmitienė – ištrauką iš savo vaikystės prisiminimų, kurie respublikiniame žemaitiškos kūrybos konkurse „Koram žemaitėškā“, tradiciškai organizuojamame Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos, prozos kategorijoje pelnė trečią vietą. Ir dar papasakojo labai pamokančią sakmę apie tai, kuo rojus skiriasi nuo pragaro.
O tada jau scenon pakilo ten iš anksto reikalingų rekvizitų, dekoracijų pasidėję „Nojaus“ nariai Danguolė Pauliuvienė, Adelė Semenavičienė, Rita Rupeikienė, Staselė Jurgilevičienė, Bronislava Paulauskienė, Robertas Ramonas bei minėta G. Kaunienė. Jie parodė poetinę kompoziciją „Paveikslas“. Idėjos autorė – D. Pauliuvienė.
Po to, kaip prieš pat Kalėdas ir dera, dvi visuomeninės organizacijos – „Bočiai“ su literatais, arba jų vadovės J. Vičiūnienė bei šių eilučių autorė, – pasikeitė dovanomis ir palinkėjimais.
Na, o programą pratęsė tarp rajono pradinukų jau gerai žinoma skaitovė, aktyvių mūsų rajono senjorų Šamonskių anūkė, besimokanti Skuodo Bartuvos progimnazijoje, Vakarė Stanytė. Ji šiemetiniame pradinių klasių mokinių skaitovų konkurse tarp ketvirtokų laimėjo pirmą vietą (paruošė mokytoja Adelė Dainienė).
Mergaitei perskaičius jaudinantį prozos kūrinį, scenon pakilo LPS „Bočiai“ Skuodo rajono bendrijos mišrus choras „Harmonija“, kuriam vadovauja Audronė Anužienė. Tiksliau, Anužių šeima, kadangi, vieną kalėdinę giesmę su kitais giedojęs, diriguojant žmonai, kitą Bronislovas Anužis jau dirigavo pats. Kad giesmės skambėtų didingai, chorui fortepijonu akompanavo Skuodo meno mokyklos mokytoja Laima Kazimiera Andriuškiene, smuiku griežė Saulė Jonušaitė, pučiamuosius virkdė pora šios mokymo įstaigos orkestro muzikantų. (Tie, kurie neturėjo progos išgirsti „Harmoniją“ giedant kalėdines giesmes tą vakarą ne plačiajai visuomenei skirtame renginyje, galėjo praėjusį penktadienį Skuodo rajono kultūros centre įvykusiame baigiamajame metų koncerte „Muzika apipinkim metus“.)
Viskam tą vakarą užteko laiko: ir LPS „Bočiai“ Skuodo rajono bendrijos gautiems sveikinimams, kaip sakoma, pagarsinti; ir programos dalyviams padėkoti; ir jubiliatams, nedalyvavusiems būtent jiems pagerbti kartą per metus „Skuodiškio užeigoje“ organizuojamame renginyje, pasveikinti; ir prie kavos ar arbatos puodelio šnektelėti.
O „Bočių“ ir „Nojaus“ vadovės, pasidžiaugusios vakaru, konstatavo, kad jis pavyko, todėl toks galėtų būti ir ne paskutinis. Nors juk nebuvo nė pirmas: pernai literatų klubas mielai sudalyvavo pagal senjorų projektą Kalviuose surengtame „Poezijos pavasaryje“, senjorai – „nojiečių“ kūrybos rinktinės pristatyme Skuodo meno mokykloje. O juk sakoma, kad, jeigu kas nors nutinka vieną kartą, yra tikimybė, jog nutiks ir antrą. Na, o jei įvyksta net du kartus, tikriausiai taps tradicija.


Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė