mobili versija | standartinė versija
main-image

Už “Nojaus” laivo šturvalo – nauja kapitonė

2017 m. balandžio 13 d. įvyko Skuodo literatų klubo „Nojus“ atskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Jame šios organizacijos vairas perduotas naujai prezidentei, kad pastaraisiais metais savo veikla kiek pritilę rajono literatai ja būtų garsūs ir vėl.
Skuodo literatų klubas „Nojus“, skaičiuojantis jau 16-uosius savo veiklos metus, įkurtas 2001-ųjų lapkritį. Pirmoji jo vadovė, t. y. prezidentė, buvo tuometinės Skuodo rajono viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Simona Matulevičiūtė. 2006-aisiais klubo narių valia iš jos vadovavimą šiai organizacijai perėmė tuometinė lenkimiškė bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Ir „Nojus“ buvo išties aktyvus – nestokojantis ne tik renginių, kuriuose laukta žiūrovų bei klausytojų, bet ir kamerinių pasibuvimų, skirtų tik jo nariams. Užmegzti bičiulystės ryšiai su kitų rajonų literatais – dalyvauta jų suorganizuotuose renginiuose… Išleistas ne vienas kūrybos rinkinys: „Po ramybės medžiu“ (2001), „Lengvai išprotėję“ (2011). Žemaitiškai rašančių autorių kūryba pateko į būtent jai skirtą, taip pat, kaip ir minėti leidiniai, Skuodo rajono viešosios bibliotekos parengtą bei išleistą knygą „So meilė tievėške“ (2008).
Tačiau 2014-iesiems baigiantis literatų klubo “Nojus” prezidentei Gražinai Daukantienei pradėjus dirbti Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vyriausiąja metodininke, kaip prisipažįsta ji pati, laiko „popamokinei“ veiklai pradėjo trūkti. Kadangi biblioteka kasmet vykdo ne po vieną ar du projektus (į ne vieną iš jų įtraukiami ir rajono kūrėjai), o Gražina, dabar besivadinanti vyriausiąja bibliotekininke projektinei veiklai, užsiima būtent jais, vadovauti literatams tiesiog nebebuvo kada. Tad jie nustojo, kaip dera klubui, periodiškai rinktis į pasibuvimus – savo kūrybos skaitymus, aptarimus… Mažokai beorganizavo platesnei auditorijai skirtų renginių. Ir „Nojaus“ ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime, kuris įvyko balandžio 13-ąją, šios organizacijos vadovė teigė negalinti dėl to nesijausti nekalta. Anot jos, negalima ilgai dirbti vieno ir to paties darbo, vadovauti vis tam pačiam žmonių kolektyvui, kadangi „išsisemima“, pradedama trūkti idėjų, noro, energijos… Tad esą jau seniai turėjusi atsistatydinti iš prezidentės pareigų, ką dabar ir daranti.
Po Gražinos Daukantienės nuoširdžios ataskaitos surengti naujos „Nojaus“ valdžios rinkimai. Ir klubo prezidente pirmąsyk jo istorijoje tapo nebe bibliotekininkė, o šių eilučių autorė – filologijos magistrė, literatūrologė Dalia Zabitienė. Jos pavaduotojos pareigos patikėtos Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Birutei Strakšytei. Be judviejų tarybon dar išrinkta pedagogė Danutė Lekniuvienė.
Į klubus susiburiama pagal pomėgius. Tad jų veikla visiškai priklauso nuo susibūrusiųjų norų, pageidavimų. Todėl ir naujai atgimstančio „Nojaus“ veikla bus tokia, kokios pageidaus jame esantys senbuviai bei nauji nariai. O jų laukiama, kaip sakoma, išskėstomis rankomis. Nors yra rašančių, kurie seniai nori papildyti šio klubo gretas, tad netrukus bus ten priimti, visada mielai bus sutinkami ir kiti pageidaujantys rasti bendraminčių. Tereikia tik pasisakyti, kad esate – parašyti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba paskambinti tel. 8 611 07 219. Kartais atrodo, jog kam ta kompanija, jeigu gerai ir vienam… Bet draugėje gali būti ne tik gerai, bet ir smagu, įdomu.
Sakoma, jog tam, kad ką nors nuveiktum, iš pradžių reikia žinoti, ką nori nuveikti. Literatų klubas „Nojus“ žino – norima tikrai nemažai: iki galo susitvarkyti visaverčiam klubo egzistavimui būtiną dokumentaciją; organizuoti ne tik jaukius pasisėdėjimus, bet ir plačiajai auditorijai skirtus renginius; dalyvauti suorganizuotuose kitų; rašyti projektus ir juos laimėti; užsiimti klubo narių kūrybos publikavimu, jos rinkinių leidyba. Na, o kaip seksis visu šiuos norus, siekius, planus, idėjas įgyvendinti, parodys laikas.
 
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo “Nojus” prezidentė
 
Nuotraukos Danutės LEKNIUVIENĖS ir Jono GRUŠO

Nuotraukų galerija