mobili versija | standartinė versija
main-image

Motinos dienai

Gegužės 4-ąją Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialas kartu su Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla bei Skuodo dekanato šeimos centru surengė Motinos dienai skirtą vakarą „Mano delnas – tavo delne“. Prieš šį renginį atidaryta skuodiškės Sigitos Stankūnienės tapybos paroda. Šventės programoje pakviestos dalyvauti ir trys Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės.
Kaip susirinkusiems Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale sakė vyresnioji bibliotekininkė Silvija Puškorienė, artėjant Motinos dienai, ji ieškojusi kuriančios mamos ir... radusi. Tai jos sesė Sigita Stankūnienė, kurios tapybos paroda „Tarp sapnų ir realybės“ – jau antroji surengta čia. Nors kartu su kitų besilavinančių Plungės rajone Stalgėnų kaime įsikūrusioje Vido Vagnoriaus studijoje „Menai sau“ S. Stankūnienės darbai pernai eksponuoti ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje.
Iš bibliotekos susirinkusieji persikėlė į Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos aktų salę, kur įvyko vakaras „Mano delnas – tavo delne“. Jo iniciatorė – taip pat minėta bibliotekininkė. Nors organizuojant ženkliai prisidėjo Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykloje pagal neformaliojo švietimo programą veikiantys du būreliai: mokytojos Vilijos Vaserytės-Vyšniauskienės vadovaujamas jaunųjų žurnalistų bei mokytojos Gitanos Jonauskienės vadovaujamas „Kinas –  pramoga ir pamoka2“. Su mokiniais bei jų vadovėmis ne tik padainuota, bet ir pasiklausyta mamoms bei močiutėms skirtų laiškų, išgirsta, kaip reikėtų suprasti vieną ar kitą brangiausio žmogaus Žemėje pasakymą, ir netgi pašokta. O Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Adelė Zubienė ir Joana Pajauskienė bei vadovė Dalia Zabitienė paskaitė savo ir kitų autorių kūrybos. Tarp pastarųjų – dabar Kretingos rajone gyvenančio, bet neišdildomą pedagogo pėdsaką Skuodo rajone palikusio ir ryšių su juo vis nenutraukiančio lituanisto, literato Juozo Maksvyčio. Beje, A. Zubienė prieš šį renginį jau buvo spėjusi sudalyvauti ir Motinos dienai skirtoje programoje Skuodo globos namuose.
Na, o paskui dar pavakarota prie turtingo vaišių stalo. Nors iš pradžių tas vaišes reikėjo pasigaminti. Mažiausieji vėrė spalvingus ir gardžius vaisių vėrinukus; kiek vyresni vaikai, t. y. proftechninės mokyklos mokiniai, gamino šiandien jaunuomenės labai mėgstamus suktinukus; mamos – lietuvių ypač mėgstamą naminę mišrainę, vadinamą baltąja; o močiutė Adelė Vyšniauskienė čia pat bandė susukti gardų kastinį. Tad renginys tapo ne tik pramoginiu, bet ir edukaciniu.
Namo visos moterys išėjo su maloniomis ir nuoširdžiomis dovanėlėmis – mažoje rankų darbo dėžutėje, papuoštoje gėlės žiedeliu, kiekviena išsinešė po mažulytį angeliuką. Bepigu, kai yra kam visokiausias dovanėles padaryti, patalpas renginiams papuošti!.. Mat antradieniais Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale susirenkančios moterys išties auksarankės – nedaug belikę tokių darbų, kurių jų žingeidumas ir darbštumas neįveiktų.
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotrauka autorės
Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Joana Pajauskienė ir Adelė Zubienė Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykloje įvykusioje šventėje, skirtoje Motinos dienai.