mobili versija | standartinė versija
main-image

Baltų mitologijos parke

Birželį kasmėnesinis Skuodo literatų klubo „Nojus“ susirinkimas įvyko Baltų mitologijos parke.

Prieš keletą metų Sausdravų kaime (Kretingos rajonas) įkurtas 4,3 ha užimantis verpstės formos Baltų mitologijos parkas privatus. Kaip informavo vienas iš jo savininkų – Kaune gyvenantis dr. Voldemaras Reinikis, parkas įkurtas jo šeimos, tiksliau, mamos (ir dar vienos bendrasavininkės), žemėje. Tiesiog jiedu su Palangoje gyvenančiu broliu Artūru nusprendę, jog tame plote nesodins bulvių, nesės grūdinių kultūrų ir neleis to daryti kitiems, o edukaciniais tikslais įkurdins ten mūsų tolimųjų protėvių – baltų – dievybes. Kadangi į tokias idėjas labai palankiai žiūri Europos Sąjunga, įgyvendinti sumanymui pravertė jos struktūrinių fondų parama. Nors, kaip sakė V. Reinikis, parkas nebaigtas – nemažai vis dar neįgyvendintų idėjų. Ir, apsilankius parke, tai matyti. Nors daug laiko bei darbo tenka įdėti ir prižiūrint tai, kas jau yra. Laimė, už galimybę patekti į parką bent jau kol kas mokėti nereikia – įėjimas, kaip sakoma, laisvas. Tad čia dar nė karto nebuvusieji turėtų suskubti tuo pasinaudoti – juk ką gali žinoti... Tiesa, norint pamatyti gintaro aukojimo apeigą, už tai tektų pakloti...
Bet birželio 21-ąją tame parke susirinkę Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai kuo puikiausiai pavakarojo ir be to. Ne tik todėl, kad jų buvo net 15 (Danutė Lekniuvienė, Joana Pajauskienė, Adelė Mosteikienė, Adelė Viskontienė, Adelė Zubienė, Bronė Diekontienė, Staselė Jurgilevičienė, Irena Gudaitienė, Elena Janušaitienė, Ona Budrienė, Leonas Rimeikis, Napoleonas Reimontas, Genutė Kaunienė, Aldona Mončienė ir šių eilučių autorė), o tą būrį mielai sutiko papildyti pora literačių iš Kretingos rajono – salantiškė Adelė Semenavičienė bei imbariškė Aldona Anužienė, bet ir dėl to, kad būta gyvos muzikos. Jos dovanojo nojietis Napoleonas Reimontas, talkon pasikvietęs bičiulius Benaditą Skaivydienę ir Kazį Martinkų. Tad po ekskursijos po parką ir fotosesijos prie jame esančių skulptūrų ne tik su neseniai buvusiu gimtadieniu pasveikinta literatė Danutė Lekniuvienė, paskaityta eilėraščių, pasivaišinta atsivežtais įvairiais įvairiausiais sumuštiniais (mat rengtas jų „balius“), bet ir kartu su minėta trijule padainuota ar netgi pašokta. O kadangi tokioje vietoje visi norai pildosi, kiekvienas dalyvavęs susiėjime lauktuvių gavo po sausainiuką-siurprizą, t. y. lapelyje rado parašytą pranašystę, patarimą ar tiesiog gražią mintį.
Lietus, kaip prognozavo visagalis internetas, popietės nesugadino, tad po penketo valandų pasibuvimo skirstytasi išties geros nuotaikos. Ir nusiteikus susirinkti dar ne į vieną tokį išvažiuojamąjį susirinkimą.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
 
Nuotraukos autorės, Danutės LEKNIUVIENĖS ir iš jų archyvo

Nuotraukų galerija