mobili versija | standartinė versija
main-image

Atstovavo dar nebuvę

Liepos 8 d. Agluonėnų (Klaipėdos rajonas) etnografinėje sodyboje Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka su Klaipėdos rajono literatų klubu „Potekstė“ Žemaitijos literatus pakvietė į tradicinį renginį – Vasaros skaitymus. Juose dalyvavo ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ atstovai.


Renginyje, į kurį šiemet pakviesti literatai iš Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Rietavo, Kelmės, Tauragės, Šilalės ir kitur, skuodiškiai – nuolatiniai svečiai. Tačiau, nors kasmet ten nuvyksta po keleto žmonių delegaciją, Skuodo literatų klube „Nojus“ vis dar netrūksta ir nė karto toje šventėje nebuvusių. Tuo labiau, jog pastaruoju laiku klubo gretos pasipildė naujais nariais. Tad šįsyk į Vasaros skaitymus, lydimi klubo prezidentės Dalios Zabitienės, važiavo ten nėsyk dar nebuvę Bronė Diekontienė, Aldona Mončienė, Romalda Bridikienė, Danguolė Pauliuvienė ir Robertas Ramonas.
Ir visi parsivežė ne tik padėkos raštus, kuriuos renginio organizatorė ir vedėja, geriausia Klaipėdos rajono bibliotekininke laikraščio „Banga“ skaitytojų pernai išrinkta Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė įteikė kiekvienam renginyje skaičiusiam savo kūrybą (o tokių buvo gal net visas pusšimtis), bet ir gerus įspūdžius.
Kadangi iš tiesų renginys gerai organizuotas bei sklandus. Na, išskyrus tą vieną dažnokai tokio pobūdžio susiėjimuose pasitaikančią blogybę, kuri nuo organizatorių nė kiek nepriklauso, – laiko nuojautos praradimą. Mat kai kurių renginyje dalyvavusių literatų klubų atstovai, atrodo, pasijuto besą vieninteliai ir pagrindiniai... Tad nepasikuklino perskaityti ne tik po keletą eilėraščių, bet ir po netrumpą prozos gabalą. Todėl pagal scenarijų, tiksliau, renginio organizatorių norą, tik porą valandų teturėjusi užtrukti pirmoji dalis ištįso iki... keturių. Juk ne tik literatų kūrybos ar jų knygų reklamos reikėjo išklausyti, bet ir rasti laiko save kiemo dainų atlikėju vadinančio į atsargą išėjusio Lietuvos kariuomenės srž. mjr. Arūno Birbalo pasirodymams... Kurie buvo tarsi gūsis gaivaus vėjo.
Paskui juk dar reikėjo ir pasistiprinti – šeimininkės pavaišino gardžia sriuba... O ir iš svečių tik retas kuris tuščiomis buvo atvažiavęs... Tad, besimėgaujant svetingumu, užsibūta iki pavakarės.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Giedriaus LEKSTUČIO

Nuotraukų galerija