mobili versija | standartinė versija
main-image

„Mūsų dienos kaip šventė...“

Skuodo literatų klubas „Nojus“ mėgsta visokius renginius: ir tuos, kuriuose skaito savo kūrybą, ir tuos, kuriuose gali tiesiog pabūti žiūrovais bei klausytojais. Tad nuvažiuota pasižmonėti į dvi Skuodo rajono kaimų bendruomenių tradicines šventes: Grybų – Šatraminiuose bei Sūrių – Šaukliuose.

Rugpjūčio 26-ąją, arba anksčiausiai iš visų vienuolikos kartų, kiek tik šis renginys yra buvęs, Šatraminių kaimo bendruomenė surengė tradicinę Grybų šventę. Kadangi tos bendruomenės taryboje aktyviai darbuojasi Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė Danguolė Pauliuvienė, išsiruošta jos palaikyti. Tarp išsiruošusiųjų buvo Bronė Diekontienė, Adelė Zubienė, Adelė Mosteikienė, Aldona Mončienė, Elena Janušaitienė, Ona Budrienė, Genutė Kaunienė, Robertas Ramonas bei šių eilučių autorė, klubo prezidentė Dalia Zabitienė. Ir, pasirodo, taip gausiai nuvažiuota ne be reikalo: nors šįsyk šventėje literatai nei grybavo, nei kūrybą skaitė, jiems buvo skirta valgomų dovanų. Na, o jie savo ruožtu, netgi apie tai nežinodami, šventės rengėjams lauktuvių buvo atvežę. Tad visu tuo geru ir apsikeista.
O Danguolė Pauliuvienė įsiliejo į savo su pagalbininkais suorganizuotos šventės programą – ir Miško madas demonstravo, ir su bičiule Adelija Riepšiene kaip humoro grupė „Kvietkas“ juokavo.
Atrodo, nė vienas nojietis, pabuvęs tame renginyje, nesigailėjo: ir gardžiu šiupinio pasivaišinta, ir pasišokta.
Na, o rugsėjo 2-ąją grupelė „Nojaus“ narių – Adelė Zubienė, Bronė Diekontienė, Genutė Kaunienė bei Adelė Mosteikienė – išsiruošė į dėl lietaus pirmąsyk patalpose, t. y. vietos bendruomenės namuose, įvykusią Sūrių šventę Šaukliuose. Ją tradiciškai suorganizavo to kaimo bendruomenė, vadovaujama Dalės Apulskienės. Ir kur nojiečiai ten neišsiruoš – juk programoje vėl neapsieita be kolegų: Danguolė Pauliuvienė su bičiule Adelija Riepšiene pasirodė kaip humoro grupė „Kvietkas“, o Dalia Zabitienė visą tą programą vedė.
Kaip ir dera, dėkodamos už svetingumą, „Nojaus“ narės Šauklių bendruomenės pirmininkei D. Apulskienei įteikė saldžią dovanėlę. Juk ne tik sūriu ar šiupiniu buvo pavaišintos, bet ir TV projektų „Kelias į žvaigždes“ bei „Mes – vieno kraujo“ nugalėtojo Anatolijaus Oleiniko koncertą dovanų gavo.
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“  prezidentė
Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Dalios RAGAUSKAITĖS

Nuotraukų galerija