mobili versija | standartinė versija
main-image

Sukvietė rudens laiškai

Rugsėjo 24-ąją Šatraminių kaimo bendruomenės namuose būta nemažo sujudimo – čia įvyko poezijos šventė „Ruduo siunčia laiškus…“, į kurią susirinko ne tik Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai, bet ir sulaukta svečių iš kaimyninio Kretingos rajono.


Iš tiesų renginys, kuris, rugsėjui baigiantis, sukvietė į Šatraminius, buvo sumanytas anksčiau ir turėjo vykti kitur. Po to, kai birželį skuodiškiai literatai savo bičiules iš Kretingos rajono – Adelę Semenavičienę, kilusią nuo Šačių ir gyvenančią Salantuose, bei Aldoną Anužienę iš Imbarės – pasikvietė į popietę Baltų mitologijos parke (Sausdravų k., Kretingos r.), jos jautėsi skolingos idėją renginiui. Tad sugalvojo, jog Skuodo ir Kretingos rajonų literatai galėtų pasitikti rudenį poezijos skaitymais Orvidų sodyboje-muziejuje (Gargždelės k., Kretingos r.). Tuo labiau, jog ir progos būta išskirtinės – rugpjūtį sukako jau 25-eri, kai Amžinybėn išėjo skulptorius, kūrėjas, mąstytojas, vienuolis (OFM) Vilius Orvidas. Tačiau, kaip bebūtų apmaudu, daugelį šiandienos žmonių taip užvaldęs naudos siekimas, kad nepraleidžiama nė menkiausios progos pasipelnyti… Tad po ilgų svarstymų – jaukių patalpų renginiui paieškų – galiausiai rastas puikus sprendimas: kur gali būti jaukiau, kaip Šatraminių kaimo bendruomenės namuose?!. Tuo labiau, jog jaukumu čia rūpinasi – jau daug metų šios bendruomenės taryboje triūsia – Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė Danguolė Pauliuvienė. Tad ji su kolegėmis – Šatraminių kaimo bendruomenės tarybos narėmis Adelija Riepšiene, Danute Mikutiene (beje, ji – Danguolės mama) bei bendruomenės pirmininke Alina Viluckiene – ne tik paruošė patalpas šventei, bet ir joje dalyvavo. O be to, juk Danguolė su Adelija lengvai persikūnija į bet kokius personažus… Tad jos padėjo įgyvendinti ir režisūrinį sumanymą – tapo Miško dvasiomis, nestokojusiomis ne tik sparnuoto žodžio (beje, renginiui pavadinimą davė D. Pauliuvienės eilėraštis), bet ir rudeniškų dovanų. Net garbingas rudens, kuris kiekvienam popietės dalyviui parašė po laišką, laiškanečių pareigas atliko.
O į šventę atvyko ne tik rugsėjį gimtadienius šventusios ir ta proga ten pasveikintos Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Staselė Jurgilevičienė bei Adelė Viskontienė, bet ir toje pačioje organizacijoje esantys Bronelė Diekontienė, Adelė Zubienė, Genutė Kaunienė, Irena Gudaitienė, Elena Janušaitienė, Ona Budrienė, Danutė Lekniuvienė, Robertas Ramonas, Leonas Rimeikis bei visus savos kūrybos ar gerai žinomomis dainomis linksminęs Napoleonas Reimontas su drauge Benadita. Šia kompaniją papildė Kretingos rajono literatai Adelė Semenavičienė ir Aldona Anužienė, su bičiuliu Stasiu Kaniava tiesiai iš atlaidų Grūšlaukėje atskubėjęs Juozas Maksvytis bei vydmantiškė Nijolė Rimkienė su vyru Rimantu.
Vieni tik rudeniškos savo kūrybos paskaitė, kiti ir šiek tiek apie save papasakojo… Nepakalbintas neliko nė vienas iš pustrečios dešimties, sėdėjusios prie ilgo ir gausiai suneštinėmis vaišėmis apkrauto stalo.
Na, o kad literatai ne tik rašo, bet ir skaito, įrodė užduotis, kai reikėjo pasakyti, kas populiarių eilėraščių apie rudenį autoriai. Aišku, ne veltui – už teisingus atsakymus laukė prizai. Adelei Zubienei ir Napoleonui Reimontui teko net po du.
Kone šešetas valandų praskriejo kaip viena. Tik kai už lango saulėtą rudens dieną užmigdė tamsa, pradėta skirstytis namolio. Žinoma, su mintimis dar ne kartą susitikti.


Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotraukos autorės

Nuotraukų galerija