mobili versija | standartinė versija
main-image

Su trimis mūzomis – jau trečią rudenį

Jau trečiąkart Klaipėdos regiono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacija „Trijų mūzų blyksniai“ (jai vadovauja pirmininkas J. Tiškus, literatų grupės vadovė G. Tiškuvienė, Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas A. Juškėnas) mėgstančius kurti pakvietė į grafo Tiškevičiaus rūmus Kretingoje.

Į trečiąkart atsisveikinimo su vasara bei žengimo pro rudens vartus proga įvykusį renginį spalio 4 d. išsiruošė ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ deleguota 7-ių asmenų grupė pristatyti visuomenei savo kūrybos. Šįkart Skuodo rajonui atstovavo literatės Stasė Jurgilevičienė, Adelė Mosteikienė, Ona Budrienė, Genutė Kaunienė, literatas ir muzikantas, pats kuriantis savo dainoms tekstus, gebantis kaltu, kirvuku prakalbinti medį Napoleonas Reimontas-Laumiškis, šių eilučių autorė, o jų draugiją papildė humoro grupės „Kvietkas“ narė Adelija Riepšienė, 
 Priimti buvome nuoširdžiai, kaip ir kiekviena atvykusi delegacija, nors pasirodėme pagal sąrašą beveik paskutinieji. Dalyvių buvo daug: iš Klaipėdos, Mažeikių, Šiaulių, Kėdainių, Vilniaus, Gargždų, Palangos, Plungės, Kretingos. Skaitėme žemaitiškai ir lietuvių bendrine kalba parašytus kūrinius. Ypač gerai publikos įvertintas N. Reimonto-Laumiškio pasirodymas. Žmonės jau seniai yra pamėgę jo kūrybą – beveik visi atliekami  kūriniai „bisuojami“. Daug gerų žodžių apie šio mūsų delegacijos nario pasiekimus tarė ir asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ pirmininkas J. Tiškus. 
 Tądien įvykusiame kultūriniame ir švietėjiškame renginyje Skuodo rajonui atstovavo dar viena grupelė menui bei kūrybai neabejingų žmonių: Liuda ir Juozas Vyšniauskai bei Irma Baužienė. Malonus sutapimas, jog Skuodo garbės pilietis, tautodailininkas, žurnalistas, buvęs laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorius, kelių knygų autorius J. Vyšniauskas į renginį atvyko po neseniai pasirodžiusios dar vienos knygos „Skuodo grafystė“ pristatymo visuomenei. 
 Mus, buvusius trijų mūzų globoje, dainomis džiugino kretingiškių ansamblis „Vo tep“, mažeikiškė V. Imbrienė.
 Jei organizatorių sumanymas ir renginio tikslai buvo pasiekti, kad žmonės dalintųsi patirtimi, keistųsi išleistomis knygomis, aptartų kūrybinius planus, dainuotų bei šoktų, tikslai pasiekti. Kadangi tai atvykusieji ir darė. Ne bet kur, o grafo Tiškevičiaus rūmuose, Baltojoje salėje!.. Na, o pietūs restorane „Pas Grafą“ ir ekskursija po rūmus bei Žiemos sodą buvo dar viena maloni renginio detalė.
 Visiems dalyviams įteikti padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą Kretingos rajono poezijos šventėje „Vasara išeina į rudenį“ – už į bendrą kūrybos pintinę įneštus savus vaisius.
Danutė LEKNIUVIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ narė, į renginį vykusios delegacijos vadovė
Nuotrauka Jono TIŠKAUS

Nuotraukų galerija