mobili versija | standartinė versija
main-image

Respublikinėje literatų šventėje – ir skuodiškiai

Lapkričio 4 d. Šilalės rajono literatų klubas „Versmė“ su Šilalės rajono savivaldybės viešąja biblioteka surengė Piliakalnių metams skirtą respublikinę literatų šventę „Nuo piliakalnių aukštumos“, į kurią pakviesti ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ atstovai.

Renginyje, kurį dainomis pradėjo vietos moterų vokalinis ansamblis, o sveikinimo žodį tarė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, dalyvavo literatų grupės iš Pagramančio, Skaudvilės, Varnių, Plungės, Rietavo, Kelmės, Tauragės bei kitur. Būta ir pavienių autorių iš Telšių, Kėdainių, Klaipėdos. Štai iš pastarosios atvykęs Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas, prozininkas, skulptorius Juozas Šikšnelis ne tik rašytinės savo kūrybos paskaitė, bet ir medžio drožinių parodą ten, kur vyko renginys, – Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – atidarė. O tam tikra staigmena šventėje tapo galimybė ne tik sužinoti, kad buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, tąsyk atstovavusi Lietuvos menų ir mokslo asociacijai „Vydūno šviesa“, rašo eiles, bet ir jų pasiklausyti.
Skuodo literatų klubui „Nojus“, kaip ir visiems kitiems, atstovavo ketvertas jo narių: vadovė Dalia Zabitienė, literatės Staselė Jurgilevičienė, Adelė Mosteikienė bei Ona Budrienė.
Šventė, kurioje netrūko nei poezijos, nei prozos, nei muzikos ir dainų, paliko pačius geriausius įspūdžius. Už tai padėkos, aišku, visų pirma nusipelno jos organizatorė – Šilalės rajono literatų klubo „Versmė“ vadovė Stefa Minutaitė – bei ją vedusios dvi simpatiškos raganos – Dalia Petkevičienė ir Violeta Razminienė. Tiesa, kartais prie jų prisijungdavo dar viena – visą salę dainuoti išjudinanti muzikantė Virginija. Išties tokių renginio vedėjų galima tik pavydėti.
Ir nors po keletą valandų trukusių kūrybos skaitymų bei sočių gausių vaišių (o būta netgi karšto kugelio!..) visi išsivažinėjo kas sau, tuo bendrystė nesibaigė – ne vienas ne su vienu susitiks kituose renginiuose. Vieni kitus kviesis į svečius.
 
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
 
Nuotraukos Augenijaus Zabičio

Nuotraukų galerija