mobili versija | standartinė versija
main-image

Tradiciniai rudeniniai

Lapkričio 10 d. Daukšiuose įvyko „Rudeniniai skaitymai“, kuriuos surengė Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas. Gana gausaus klausytojų bei žiūrovų būrio sulaukusiame tradiciniame renginyje būta ne tik poezijos, bet ir dainų bei šokio.


Renginyje dalyvavo gausus būrys Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių. Aldona Mončienė, Bronė Diekontienė, Romalda Bridikienė, Danutė Lekniuvienė, Genutė Kaunienė, Ona Budrienė, Elena Janušaitienė, Robertas Ramonas paskaitė savo kūrybos. Skambėjo jos tą popietę ne tik lietuvių bendrine, bet ir žemaičių kalba. Adelė Viskontienė, paskaičiusi latviškai, prisiminė per anksti Amžinybėn išėjusią kitados žinomą rajono literatę, savo sesę Rasą Gedrimaitę-Martinkienę – perskaitė vieną jos eilėraštį. O tikra namiškė – ne tik literatų klubo prezidentės pavaduotoja, bet ir Daukšių kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Strakšytė – porą poeto Stasio Jonausko. Skuodo rajono kultūros centro Daukšių moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Kristinos Petrauskienės, padainavo dainų; vietos merginų šokių kolektyvas, kurio vadovė – Jūratė Jonušienė, padovanojo šokį. O Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė – šių eilučių autorė – visus rikiavo ir riktavo. Žinoma, renginio pradžią bei pabaigą apjungiant jo organizatorei – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialo bibliotekininkei Vilmai Simaitienei.
Po renginio namo neskubėta – pabendrauta, pasivaišinta... Geriau susipažinta. Tad nenuostabu, jog kai kam radosi drąsos ir poreikis paskaityti dar vieną savo eilėraštį. Juk kaipgi liksi su širdyje kirbančiais žodžiais – reikia leisti jiems išsiveržti. Išsilieti visomis spalvomis. Kaip rudenio lapams.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotrauka Giedriaus LEKSTUČIO