mobili versija | standartinė versija
main-image

Apskrities skaitovų šventėje

Gruodžio 9 d. Gargžduose, Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, įvyko tradicinė Klaipėdos apskrities meninio skaitymo šventė „Diemedis“. Joje būta ir mūsų rajono atstovų.

Nors mūsų rajono atstovų šiame renginyje būdavo ir ankstesniais metais, tiek, kiek šiemet, turbūt dar nebuvo buvę. Bet programoje dalyvavo ne visi. Tarp įvairaus amžiaus skaitovų iš Klaipėdos bei Kretingos rajonų buvo galima išgirsti trejetą Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių: Adelę Zubienę, Danguolę Pauliuvienę ir Danutę Lekniuvienę. Dvi pirmosios paskaitė savo kūrybos, pastaroji – ir Charles Baudelaire. Tiesa, jos pačios kūrinys buvo vienas iš nedaugelio žemaitiškų. Mat tądien tarmiškai skaitė tik išvakarėse regioniniuose žemaitiškuose skaitymuose Skuode dalyvavusi mažoji skaitovė iš Klaipėdos rajono, viena Kretingos rajono atstovė bei niekur kitaip neskaitantis skuodiškis Pranis Žvinklys. Aišku, pastarasis skaitė savo kūrybą.
Na, o šių eilučių autorė pasinaudojo proga susirinkusiuosius informuoti apie, pasirodo, daugeliui visai nežinomus minėtus Žemaitijos regiono žemaitiškus skaitymus, kviesdama kitais metais dalyvauti. O žemaitiškos kūrybos pagal savo amžių, skonį bei supratimą, kaip žinia, galima rasti Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos sukurtame interneto portale zemaiciukalba.lt. 
Kadangi „Diemedis“ – ne konkursas, o šventė, be padėkos rašto ir dovanų neliko nė vienas skaitovas. Kai kuriems jų kliuvo net ne po vieną, mat, nors iš anksto neužsiregistravusiems, bet panorusiems ką nors paskaityti surengtas blic turnyras, labiausiai išdrąsėta prie vaišių stalo. O jo tikrai būta gausaus. Tuo, kad jis toks būtų, pasirūpino renginio organizatorė – Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešoji biblioteka, o ypač – šios direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. Parėmė Klaipėdos rajono savivaldybė. Partneris – Kretingos rajono kultūros centras. Pernai ši šventė Kretingoje ir surengta. Tikriausiai ten vyks ir kitąmet.

 

Dalia ZABITIENĖ
Nuotrauka Augenijaus ZABIČIO