mobili versija | standartinė versija
main-image

Suburti laukimo

Gruodžio 14 d. Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filiale įvyko tradicinis adventinis renginys, subūręs įvairaus amžiaus žmones jaukiam pabuvimui ir pamąstymui apie laukimą. Tarp jų būta ir Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių.


Tie, kurie senamiesčio bibliotekoje vykstančiuose išradingos vyresn. bibliotekininkės Silvijos Puškorienės su Skuodo dekanato šeimos centru bei Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla organizuojamuose renginiuose dalyvauja nuolat, turbūt pastebi, jog labai didelis dėmesys skiriamas aplinkai. To neslepia nė pati Silvija: „Man visų pirma – aplinka, o tik paskui – scenarijus“. Kadangi kiekvienąsyk siekiama, kad ji būtų nekasdieniška, bet kartu – ir labai jauki. Tiksliau, jog iš renginio išsineštum ne tik tai, ką išgirdai, bet ir ką pajautei. O idėjų nestokojančiai bibliotekininkei jas paversti realybe padeda pačios vadovaujamo darbščiųjų rankų būrelio moterys.
Tad ir šiemet adventiniame vakare pojūčio būta nepaprasto. Tarsi Kūčių vakarą būtumei grįžęs pas savus. Taip pasijusti padėjo Vaido Minelgos atliktos dainos – žinomi dainuojamosios poezijos kūriniai, kuriuos mokėjo ir mielai pritarė ne vienas iš susirinkusiųjų. Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Adelės Zubienės, Irenos Gudaitienės, Onos Budrienės bei jo vadovės Dalios Zabitienės paskaitytos savos kūrybos ar kitų autorių eilės. Kunigo Justino Palubinsko pastebėjimai (jog per adventą turime gyventi taip, kad Dievas, žvelgdamas į mus, laukiančius Kalėdų, šypsotųsi). Skuodo dekanato šeimos centro vadovės Sandros Liutkuvienės bei Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklos mokytojų Vilijos Vaserytės-Vyšniauskienės bei Gitanos Jonauskienes mintys. Džiugu, jog renginyje dalyvavo ir pastarųjų mokinių. Viena netgi esė apie laukimą pabandė parašyti. Nors ir kitos pakomentuota vaizdinė medžiaga visai tiko: galbūt įtariai žiūrėjusieji į artėjančius Šuns metus suprato, jog nėra ko būgštauti: šis keturkojis apdovanotas tokiomis savybėmis, kurių žmogus gali tik pavydėti. Tiesa, vaizdinės medžiagos tą vakarą būta ir daugiau. Visokios: ir nusišypsoti, ir rimtai susimąstyti privertusios.
Kadangi į renginius senamiesčio bibliotekoje ateinama šeimomis, visada pagalvojama ir apie pačius mažiausius dalyvius. Šįsyk jie įdomiai leido laiką su stebuklinguoju 3 D rašikliu. Ir, kol suaugusieji vakarojo prie išmoningai imituoto laužo ar vaišinosi prie gardėsių stalo, visko prikūrė tiek, kad nors imk ir parodą surenk.
Ne vienas, dalyvavęs renginyje, neslėpė puoselėjąs viltį kitąmet į tokį patekti ir vėl. Tačiau virš Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio filialo iškeltas Damoklo kardas: rajono valdžia ir vėl kėsinasi jį uždaryti.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Silvijos PUŠKORIENĖS

Nuotraukų galerija