mobili versija | standartinė versija
main-image

Advento šviesoje

Gruodžio 16-ąją Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje buvo susirinkę į adventinę popietę. Žvakių šviesos bei meditacinės muzikos sklidinoje erdvėje skambėjo ne tik eilės ar palinkėjimai, bet ir netikėti nuoširdūs atsivėrimai.


Kadangi „Nojus“ turi tradiciją kiekvieną mėnesį atšvęsti jį gimusių savo narių gimtadienius, ir šįsyk susiėjimas pradėtas nuo gražios progos – vienai kolegei sukako 75-eri. Na, o kadangi sakoma, jog skelbti, kiek moteriai metų, neetiška, tad tegu tai, kuriai tiek „stuktelėjo“, šįsyk lieka paslaptis.
Tuo labiau, jog susirinkta į adventinį pasibuvimą, kurio norėta netradicinio. Tad prieblanda, žvakių šviesa bei meditacine muzika jį tokį ir siekta sukurti. O dar tie ant palangės sutūpę angelai, kurie kiekvienam skyrė po palinkėjimą... Mat daugelis vėliau tvirtino, jog pataikyta kaip pirštu į akį, – būtent to, ką angelas ant savo sparnų atnešė, labiausiai gyvenime ir reikia. Vėliau dialogą su muzika užmezgė eilės, palinkėjimai... Ar netgi labai asmeniški nuoširdūs atsivėrimai. Juk kam gi kitam atversi širdį, jei ne saviems?! O klubas – tarsi viena didelė šeima.
Kadangi susirinkta prieš Kalėdas, ir visi klubo nariai, nors šiemet dalyvavę dar viename renginyje, taip artimai vienas su kitu pabendrauti besusės tik kitąmet, netrūko ir mielų dovanėlių. Kai kurios, vadovaujantis papročiu iki Kalėdų atiduoti visas skolas, ištesėti visus pažadus ir su visais susitaikyti, net palydėtos žodelio „atsiprašau“... Tad adventinės šviesos padaugėjo. Ne tik aplinkui – ir širdyje.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija