mobili versija | standartinė versija
main-image

„Meilė daro stebuklus...“

Vasario 13-ąją Skuodo literatų klubas „Nojus“ buvo susirinkęs į tradicinį kasmėnesinį susiėjimą, kurį šįsyk paskyrė meilei. Paskaityta savo bei kitų autorių kūrybos apie meilę, padiskutuoti, kas tai yra, ar netgi pasidalyta su ja susijusiomis patirtimis, išgyvenimais.


Kaip žinia, lietuviai turi meilės dieną. Ji švenčiama pačiu gražiausiu metų laiku, kai visa aplinkui ima žaliuoti ir žydėti, – gegužės 13-ąją. Tai senovės lietuvių meilės deivės Mildos diena. Skuodo žemaičių draugija šiemet ją Šaukliuose, Dalės ir Rikardo Apulskių sodyboje, kvies švęsti jau septintą kartą. Po visą rajoną keliaujančia švente siekiant sudominti jaunimą ir atkreipti jo dėmesį, kad yra ne tik vakarietiškojo Valentino, senovės papročiai supinamai su šiuolaikinės kultūros ženklais, renginį artinant prie esamojo laiko. Tačiau, nors šventė, į kurią žmonės susirenka ne tik iš Skuodo rajono, jau turi ištikimų gerbėjų, jaunuomenė ja nesidomi – labiau prie širdies vasario 14-ąją švenčiama Šv. Valentino, arba Įsimylėjėlių, diena.
Nemažai Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių kasmet mielai dalyvauja Mildos dienoje ir dovanoja į ją susirinkusiems savo žemaitiškos kūrybos. Nors šiemet nuspręsta, jog meilės bei kalbėjimo apie ją niekada nebus per daug, tad kasmėnesinį klubo susiėjimą vasarį vertėtų organizuoti vasario 14-ąją ir susirinkus paskaityti savo ar kitų autorių eilėraščių apie meilę, padiskutuoti, kas tai yra, ar netgi pasidalinti su ja susijusiomis patirtimis, išgyvenimais.
Ir nors vis nerimstantis bei, kaip teigia sirgusieji ar sergantieji, šiemet neįprastai sunkus gripas praretina susirenkančiųjų į renginius gretas, vasario 13-ąją tradiciškai Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje susirinkę 13 „Nojaus“ narių trejetą valandų paskyrė meilei. Vieni paskaitė po eilėraštį, kurių skambėjo ir lietuvių bendrine kalba, ir žemaitiškai, ir rusiškai, kiti – po porą ar net daugiau... Treti dar ir mintimis apie meilę pasidalijo. Daugelį „ant kelio užvedė“ kiekvienam širdelės formos atviruke užrašyta kokia nors kurios nors pasaulio tautos patarlė apie meilę. O štai Satselė perskaitė prieš 12 metų Skuodo rajono laikraštyje „Mūsų žodis“ išspausdintą esė apie tai, kas yra tikroji meilė, santarvę šeimoje užtikrinančios vertybės. Kadangi ateiti į pasibuvimą reikėjo atrodant romantiškai, slaptu balsavimu išrinkti trys, susirinkusiųjų manymu, tądien atrodę romantiškiausiai. O tai, kaip žinia, – ir išorė, ir kas bei kaip kalbėta, skaityta. Niekam nekilo abejonių, jog tose „varžytuvėse“ turi nugalėti specialiai tos dienos renginiui suknelę susimodeliavusi ir pasisiuvusi (juk profesionali siuvėja) bei skrybėlaite su gėlių puokštele pasipuošusi Danguolė. Jai įteiktas Valentino dienos simbolis – raudona širdutė. Lygiai tokią pat gavo ir minėta Staselė. Net sunku apsakyti, kokios „nojietės“ tądien buvo romantiškos!.. Slapto balsavimo lapeliuose tarp romantiškiausių paminėta ir viena iš trijų Adelių, ir Elena, ir Aldona, ir Joana, Danutė... Nors nekasdieniškai – švediškai bei pakiliai – atrodė ir kitos dvi Adelės, Bronelė Irena... Tad šįsyk vienas „Nojaus“ vyrams atstovavęs Robertas Ramonas turėjo būti iš tiesų sužavėtas. 
Apskritai tądien netrūko nei gražių žodžių vienas apie kitą, nei gėlių ar dovanų. Pavyzdžiui, Joanai nusišypsojo sėkmė iš Danguolės gauti siurprizą – būtent tą saldainį, su kuriuo popierėlyje buvo suvyniotas ir geltonas gėlės žiedelis... Tad Joana nudžiuginta mažyčiu mielu suvenyriuku su tikru gintarėliu. O argi gali kas Meilės dienos išvakarėse būti geresnio už stiklainį saldžios braškių uogienės?! Kadangi tądien būta Užgavėnių, ją palinkėta suvalgyti su blynais. Nors skubėti namo jų kepti neprireikė – buvo ant šventinio stalo. O štai Danutė netgi specialiai Valentino dienai skirtą gardų ir labai išvaizdų patiekalą su dvipusėmis persmeigtomis širdelėmis pagamino... Trumpiau tariant, geraširdiškumo, sumanumo ir išradingumo „Nojaus“ moterims galima tik pavydėti!..
Ar išsiskirstant vieni kitiems palinkėjome meilės?.. Ne – kam įvardyti tai, kas aišku ir be žodžių?!. Juk kiekvienas širdyje saugome arba šventą meilės prisiminimą, arba viltį, jog kada nors tikrai JI aplankys. O „meilė daro stebuklus...“

 


Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija