mobili versija | standartinė versija
main-image

Lietuva eilėraščių posmuose

Kovo 7 d. Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale surengti garsiniai skaitymai „Lietuva eilėraščių posmuose“, skirti net kelioms reikšmingoms progoms: praėjusiai Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, Lietuvos valstybingumo 100-mečiui bei artėjusiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.


Internetinėje erdvėje gerai žinomos literatės eilėraščiu apie kalbą lietuvių bendrine renginį pradėjusi jo organizatorė, Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Romalda Bridikienė konstatavo, kad jos gimtoji kalba – žemaičių. Tad popietė vesta tarmiškai. Skambėjo joje ir žemaitiškų kūrinių.
O renginyje dalyvavo daugiausia šio sumanytojos pasikviesti bičiuliai – Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai, kurių tądien kartu su ja buvo net 12: Leonas Rimeikis, Aldona Mončienė, Adelė Mosteikienė, Joana Pajauskienė, Bronė Diekontienė, Staselė Jurgilevičienė, Genutė Kaunienė, Irena Gudaitienė, Danguolė Pauliuvienė, Robertas Ramonas ir šių eilučių autorė Dalia Zabitienė. Iš viso savo ar tokių žinomų poetų, kaip Maironis, Bernardas Brazdžionis bei kiti, eilėraščių apie tėvynę Lietuvą tą popietę išdrįso paskaityti 14. Vieni tekstus mokėjo mintinai, kiti dirsčiojo į atsispausdintą ar ranka rašytą tekstą... Bet klausytojai, t. y. būrys Lenkimų S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro moksleivių, vadovaujamų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aušros Ložienės, visiems plojo vienodai. Na, o šeimininkė kiekvienam padovanojo po spalvingą popierinę gėlytę su taikliu palinkėjimu.
Po to, kai mokiniai išskubėjo į pamokas, kiti susirinkusieji susėdo puodeliui kavos, arbatos. Tuo labiau, jog vadinamųjų pašalinių būta nedaug, o Skuodo literatų klubas „Nojus“ jaučiasi tarsi viena didelė ir labai darni šeima.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir iš jos archyvo

Nuotraukų galerija