mobili versija | standartinė versija
main-image

Į širdį kviestas pavasaris


Kovo 16 d. Notėnuose įvyko Skuodo rajono kultūros centro Notėnų skyriaus ir Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filialo surengta poezijos popietė „Meilė, pavasaris ir aš“. Joje dalyvavo vietos kūrėjai, Skuodo literatų klubo „Nojus“ atstovai, koncertavo Zita ir Simona.

Nors, pasinaudodamas proga susitikti su notėniškiais, į renginį atvyko ir jiems aktualios informacijos pateikė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skuodo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Eugenijus Galdikas, popietė nuo to nesusijaukė – paskui vyko, kaip dviejų organizatorių – Skuodo rajono kultūros centro Notėnų skyriaus renginių organizatorės Airidos Ridikienės bei Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos Šliktinės filialo vyresniosios bibliotekininkės Vilmos Pocienės – buvo suplanuota.
O renginys, kuris įvyko Notėnų seniūnijos salėje, pradėtas nuo skuodiškio poeto Stasio Jonausko 70-mečio. Tiksliau, nuo jo eilėraščių, trumpos kūrybos apžvalgos, išleistų knygų parodos bei 65-ojo gimtadienio proga Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos sukurto filmo „Laikas pelkių viršūnėmis eina“ (projekto vadovė Birutė Strakšytė, režisierius Edmundas Untulis, operatorius Giedrius Lekstutis, įgarsino Dalia Zabitienė, montavo Justas Untulis).
Paskui žodį tarė viešnios – Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės Aldona Mončienė, Elena Janušaitienė, Joana Pajauskienė, Danutė Lekniuvienė ir šių eilučių autorė Dalia Zabitienė. Pastaroji pristatė savo vadovaujamą literatų klubą, į svečius pas notėniškius atvykusias jo nares. O šios paskaitė savo kūrybos. Jos susirinkusiesiems dovanojo ir vietos kūrėjai Leonas Šilgalis, anot jo paties, paskutinį eilėraštį parašęs gal prieš porą dešimtmečių, bei vis dar teberašanti Rita Rupeikienė.
Popietę dainomis nuspalvino rajone gerai žinomas Zitos ir Simonos duetas.
Tad, nors tądien už lango pavasariu dar nekvepėjo – buvo keletas laipsnių šalčio, į popietėn susirinkusiųjų širdis pavasaris turėjo ateiti.
 
Dalia ZABTIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
 
Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Giedriaus LEKSTUČIO

Nuotraukų galerija