mobili versija | standartinė versija
main-image

Pasaulinei poezijos dienai

Kam kitam švęsti Pasaulinę poezijos dieną, kuri minima kovo 21-ąją, jeigu ne tiems, kurie rašo eilėraščius?!. Tad kovo 23-iąją Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje to ir susirinko.


Kai kolektyve narių ne viena dešimtis, mažai tikėtina, jog kada nors susirinks visi iki vieno. Taip ir Skuodo literatų klube „Nojus“ – čia vienam, čia kitam aplinkybės sutrukdo atvykti. Nors iš tiesų kovo 23-iąją tetrūko visai nedaug – tik trejeto. Tad, kaip sakoma, kvorumo būta, todėl padaryta visa, kas planuota. O paprastai susiėjimai visada pradedami nuo linksmų dalykų – progų pasveikinti. Šįsyk gėlės, dovanėlės ir patys nuoširdžiausi palinkėjimai skirti kovo mėnesį gimtadienius šventusioms Adelei Zubienei ir Birutei Strakšytei. Pastarajai šių metų kovas tapo įsimintinas dar ir tuo, jog Tarptautinę moters dieną įvykusiuose „Metų moters 2017“ apdovanojimuose jai atiteko nominacija „Metų bendruomeniškumo įkvėpėja“.
Na, o argi nėra džiugu, kai kolektyvą papildo naujas narys?!. Tad dar viena proga pasidžiaugti tapo faktas, jog į Skuodo literatų klubą „Nojus“ įstojo notėniškė Rita Rupeikienė. Kartais žmonės bendraminčių draugijos ima ieškoti, vos tik kuo nors susidomėję. Šiuo atveju – parašę kokį tekstą. O kartais prirašo jų šimtus, bet į jokius klubus ar draugijas nestoja... Niekur savo kūrybos nepublikuoja. Rita – iš paskutiniųjų. Ir nors, per poezijos popietę Notėnuose „Pavasaris, meilė ir aš“, kurioje paskaitė savo eilėraščių, paklausta, ar nenorėtų papildyti Skuodo literatų klubo šeimą, ji neslėpė to labai norinti, sako, pati, t. y. be paraginimo, turbūt niekada nebūtų tam pasiryžusi. Nežiūrint to, jog, kaip ir literatų klubo senbuviui bei vyriausiam nariui Leonui Rimeikiui, jai gyvenime daugiau teko draugauti su skaičiais nei su literatūra, Rita rašyti teigia pradėjusi dar besimokydama Mosėdžio vidurinėje mokykloje ir teberašanti iki šiol. Ne tik eilėraščius, bet ir prozą. Ne tik lietuvių bendrine, bet ir žemaičių kalba. O ir skaito ji savo kūrybą neprastai. Tuo susirinkusieji švęsti Pasaulinės poezijos dienos netruko įsitikinti.
Nors savo kūrybos eilėmis, kaip Pasaulinei poezijos dienai skirtame susiėjime ir turi būti, tąsyk prabilo beveik visi susirinkusieji. O štai Staselė Jurgilevičienė ne tik kadagio šakelių (kadangi susirinkta Verbų sekmadienio išvakarėse) visiems atnešė, bet ir linksmų anekdotų papasakojo. Nors ne tuščiomis buvo atėjusios ir kitos „Nojaus“ narės – ant stalo vaišės gundė lyg tikrame pobūvyje. Tad būta šventės ir dvasiai, ir kūnui.
Išsiskirta su palinkėjimais, kad gyvenime poezijos būtų daugiau nei prozos (arba, kaip juokavo daugelis, nei proto... O jis juk paprastai ir siejamas su materialiais, praktiškais dalykais...). Nors išsiskirta ne ilgam: be to, jog organizuoja renginius pats, „Nojus“ noriai dalyvauja ir organizuojamuose kitų – susitikimuose su rašytojais, literatūriniuose-muzikiniuose vakaruose, parodose ir t. t. Tad „nojiečiai“ netruks susitikti ir vėl.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė

Nuotraukos Dalios ZABITIENĖS ir Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija