mobili versija | standartinė versija
main-image

Į Kalvius parskrido poezijos paukštė

Šiemet poezijos mėnesį, t. y. gegužę, Kalviuose, prie Simono Daukanto klėtelės, atgaivintas „Poezijos pavasaris“. Tai viena iš Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Skuodo rajono bendrijos veiklų pagal projektą „Draugystės vainikas – šimtmečiui!..“. Jį finansuoja Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų fondas. Vienas iš šio projekto partnerių – Skuodo literatų klubas „Nojus“.

Nežiūrint to, jog, kaip ir kasmet, gegužė buvo turtinga su poezija susijusių, jai skirtų renginių, tiems, kurie patys tą poeziją kuria, tokių nėra ir negali būti per daug. Tad ir gegužės 25 d. Kalviuose, prie Simono Daukanto klėtelės, įvykusiame renginyje pramaišiui su duetu iš Klaipėdos – Daile Dociene ir Ramune Bučniute, iš kurių viena grojo smuiku, kita – arfa, – po vieną savo eilėraštį perskaitė net 13 Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių: Leonas Rimeikis, Romalda Bridikienė, Adelė Mosteikienė, Bronė Diekontienė, Staselė Jurgilevičienė, Danutė Lekniuvienė, Ona Budrienė, Irena Gudaitienė, Adelė Zubienė, Genutė Kaunienė, Adelė Viskontienė, Napoleonas Reimonas ir Robertas Ramonas. O šių eilučių autorė, klubo prezidentė Dalia Zabitienė tuos skaitymus literatūriniu tiltu sujungė su Daukanto laikais prieš 225-erius metus. Juk šiemet būtent tiek sukanka nuo garsiojo istoriko, tautosakos rinkėjo, rašytojo bei kalbininko gimimo. Tad 2018-ieji Lietuvoje paskelbti Simono Daukanto metais.
Nors, klėtelėje nesant elektros, renginio nepavyko įgarsinti, o oratoriniais gebėjimais gamtos apdovanoti toli gražu ne visi „Nojaus“ literatai, norisi tikėti, jog Daukantas juos tikrai išgirdo. O ko daugiau reikia?!.
Svarbiausia, kad atgaivintoji tradicija nenutrūktų – sukviestų „Poezijos pavasarin“ Kalviuose ir kitąmet, kai štai tokio šaunaus Skuodo senjorų, vadovaujamų Joanos Viščiūnienės, projekto nebebus.
 
Dalia Zabitienė
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos autorės ir iš jos archyvo

Nuotraukų galerija